17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nortel’den Yeni Nesil Kablosuz LAN Çözümü
25 Temmuz 2007 Çarşamba 16:29

Nortel’den Yeni Nesil Kablosuz LAN Çözümü

Nortel, şirketlere tamamen kablosuz ofis ortamları oluşturmayı amaçlayan Kablosuz Şirket (Unwired Enterprise) vizyonunu tanıttı.

Nortel, şirketlerin klasik kablolu ofis sistemlerinin maliyetlerinden ve fiziksel sınırlamalarından kurtulabilmelerini sağlayacak, tamamen kablosuz ofis ortamları oluşturmayı amaçlayan Kablosuz Şirket (Unwired Enterprise) vizyonunu tanıttı. Bu vizyon aynı zamanda ses, video, tümleşik iletişim ve diğer gerçek zamanlı uygulamaları da destekleyebilen gerçek kablosuz genişbant servislerinin sağladığı kesintisiz evrensel mobilite uygulamasından, ofis içinde ve dışında faydalanabilmeyi amaçlıyor.

Nortel, Unwired Enterprise vizyonunun bir parçası olarak, eksiksiz bir yeni nesil kurumsal kablosuz ve mobilite çözümünün geliştirilmesi amacıyla ArGe yatırımlarını da artıracak. Bu çözümün; günümüzdeki hızın üç ile altı katı arasındaki hızları destekleyen yeni nesil kablosuz LAN ve Mesh ürünlerini, Wi-Fi üzerinden ses gibi gerçek zamanlı uygulamaların performansını artıracak dahili kablosuz işlevselliğine sahip kurumsal santral ve yönlendiriciyi, tek platformdan kurumsal veri ağının tamamında uçtan uca destek sağlayan tümleşik ağ yönetimini de içermesi planlanıyor.

Nortel’in, şirketlerin ağlarını kullanma biçimini değiştirecek yeni nesil LAN çözümüne odaklandığını belirten Kurumsal Çözümler Başkanı Steve Slattery, "Kurumsal müşterilerimizin gerçek kablosuz genişbant uygulamalarının sunduğu avantajlardan yararlanmalarını ve aynı zamanda iş süreçlerini sadeleştirebilmelerini sağlamak için küresel 4G kablosuz standardı uzmanlığımızı kullanıyoruz. Bu uzmanlık, Nortel’in hem servis sağlayıcı hem de kurumsal pazardaki güçlü varlığının bir göstergesidir ve kurumsal müşterilerimize eşsiz avantajlar sağlayabilir” dedi.

Nortel Teknoloji Başkanı John Roese ise şunları söyledi: “Yaygın kablosuz genişbant erişimi, Internet erişiminin yanı sıra kurumsal uygulama ve kaynaklara anında erişilmesini sağlayan hiper bağlı (hyperconnected) dünyasının temel unsurudur. Yeni nesil kablosuz LAN çözümlerinin performans ve güvenilirliği sayesinde şirketler, kablolu ağ ve yapay servis sınırlarının ortadan kalkması ile mobilitenin avantajlarından tam olarak faydalanabilirler. “Unwired Enterprise” çalışanlara, tesis içinde ya da dışında ses, veri ve video gibi her türlü uygulama için yaygın kablosuz erişim sağlayacak”.

Nortel, mobil genişbant servisleri sunan servis sağlayıcılar tarafından tüm dünyada gittikçe artan oranda kullanılan WiMAX gibi 4G mobilite çözümlerinin arkasındaki MIMO/OFDM teknolojisinin geliştirilmesine öncülük etmektedir. MIMO/OFDM aynı zamanda Kablosuz LAN ve Mesh ağlarında daha yüksek veri hızları ve güvenilirlik sağlayarak Unwired Enterprise'ı mümkün kılan IEEE 802.11n standardının temelindeki teknolojidir.

Nortel aynı uzmanlığı, MIMO tabanlı IEEE 802.11n standardını destekleyen yeni kablosuz LAN ürünleri portföyünü geliştirmek için de kullanmayı planlıyor. 802.11n standardı ile uyumlu olarak geliştirilmesi hedeflenen bu ürünlerin 2008 yılının ikinci yarısında pazara sunulması bekleniyor. Nortel, mevcut ürünler ile ağlarını kurmak ya da geliştirmek isteyen müşterileri için mevcut WLAN 2300 serisi ürünlerin satışına ve bu ürünleri desteklemeye devam ediyor.


Nortel Hakkında

Nortel, Business Made Simple kavramını gerçeğe dönüştüren iletişim seçenekleri sunma yeteneği ile tanınan lider bir şirkettir. Şirketin gerek servis sağlayıcı ve gerekse kurumsal ağlar için geliştirdiği yeni nesil teknolojiler, multimedya ve iş uygulamalarını desteklemektedir. Nortel’in sunduğu teknolojiler, ağları sadeleştirerek ve insanları ihtiyaç duydukları bilgiye her zaman ve her yerde ulaştırarak verimliliğin, hızın ve performansın önündeki engelleri ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Nortel, 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Ayrıntılı bilgi için www.nortel.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları