23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokiaya TMMEden Üstün Başarı Ödülü
10 Nisan 2012 Salı 14:28

Nokia'ya TMME'den Üstün Başarı Ödülü

Türkiye Kalite Derneği (KalDer), müşteri memnuniyetinde 6 yıldır süren birinciliği dolayısıyla Nokia Türkiye’yi ödüllendirdi.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), her yıl sektörlerinde ve tüm sektörlerde üstün performans gösteren şirketleri belirlemek amacıyla belirleniyor. 20'yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen ulusal müşteri memnuniyeti endeksinin Türkiye uygulaması olan TMME, 2005 yılından beri farklı sektörleri ve bu sektörlerdeki kurumları kapsayacak şekilde, her 3 aylık dönemde yapılıyor. Tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden memnuniyetini sayısal olarak gözler önüne seren TMME, ülke genelinde de müşteri memnuniyeti bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunuyor. Türkiye Kalite Derneği (KalDer)’nin müşteri memnuniyetinde 6 yıldır süren birinciliği dolayısıyla ödüllendirdiği Nokia Tükiye’nin ödülü, 2 Nisan akşamı Ritz Carlton otelinde gerçekleşen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi ödül töreninde Nokia Türkiye İletişim Müdürü Eda Mutluer tarafından alındı.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, Nokia’nın müşteri memnuniyetindeki liderliğinde öncelikle kaliteye verdikleri değerin önemli rol oynadığını ifade ederek şunları ekledi: “Müşteri memnuniyetini sağlamak için satış öncesinden başlayıp satış sonrasına kadar bütün süreçlerde yüksek bir kalite ile öne çıkmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu görüş doğrultusunda satış öncesindeki tasarım ve üretim çalışmalarımızda her zaman tüketicinin ihtiyaçlarını, beklentilerini karşılayacak ve onları memnun edecek cihazlar tasarlayıp üreterek portföyümüze katıyoruz. Bütün ürünlerimizin tasarım ve üretim sürecinde çok kapsamlı kalite kontrol süreç ve yöntemleri uyguluyoruz. Olumlu kullanıcı deneyimi sağlamak için ürün ve hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Gerek tasarım, gerek üretim süreçlerinde, gerek satış sırasında, gerekse satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetini ve kaliteyi her zaman daha yükseltmeye yönelik çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Türk iş dünyasının en prestijli ödüllerini veren bir kuruluş olan Kal-Der tarafından başarımızın sürdürülebilirliği dolayısıyla ödüle layık görülmek bizim için büyük bir gurur. Kal-Der’e ve bizi 6 yıldır müşteri memnuniyetinde lider seçen kullanıcılarımıza teşekkürü borç biliyoruz.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları