17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokiadan Multimedya Bilgisayarı N82
27 Kasım 2007 Salı 13:53

Nokia'dan Multimedya Bilgisayarı N82

Nokia; kamera, navigasyon ve İnternet erişimi işlevlerini bir arada sunan en yeni multimedya bilgisayarı Nokia N82 ile, anıların ve deneyimlerin her an, her yerde kaydedilmesini, hatırlanmasını ve paylaşılmasını sağlıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia; kamera, navigasyon ve İnternet erişimi işlevlerini bir arada sunan en yeni multimedya bilgisayarı Nokia N82’yi satışa sundu. Fotoğrafseverlere yeni yerler keşfedip içinde bulundukları anı ölümsüzleştirme olanağı veren Nokia N82, medya paylaşımını da içeren eşsiz bir kamera deneyimi yaşatmayı vaat ediyor.

Keşfet, anı yakala, paylaş
Nokia N82, sunduğu navigasyon servisi ile çevrenizi keşfetmeniz için size rehberlik ediyor, gelişmiş kamera özellikleri ile anılarınızı ölümsüzleştiriyor, İnternet erişimi ile de tek tuşla medya paylaşımına olanak veriyor.

Nokia N82, A-GPS (Assisted Global Positioning System – Yardımlı Global Konumlandırma Sistemi), Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamerası, Xenon flaş ve İnternet erişimi ile Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarının sunduğu tüm özelikleri içeriyor.

Dünyayı keşfedin
Nokia N82’deki* A-GPS ve Nokia Maps, dünyanın neresinde olursanız olun yeni yerler keşfetmenize olanak veriyor. Nokia N82, 3 aylık ücretsiz sesli navigasyon deneme sürümü* ile birlikte sunuluyor. Dilerseniz şehir rehberi ve daha uzun süreli navigasyon servisi gibi ilave özellikleri satın alabiliyorsunuz.

Nokia N82, kullanıcıların dünyayı keşfetmesini ve gezip görülebilecek ilginç mekânlar, restoran ya da barlar gibi 15 milyondan fazla noktayı bulmasını sağlayan özellikler içeriyor. Ayrıca sevdiklerinize MMS ile yol tarifi gönderebiliyor ya da ekrana gelen haritaları galeriye kaydedebiliyorsunuz.

Deneyimlerinizi ölümsüzleştirin
Nokia N82’deki Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamera ile baskı kalitesinde fotoğraflar ve DVD kalitesinde videolar çekilebiliyor. Özellikle loş mekanlarda Xenon flaş çok daha iyi performans sağlıyor. Kameranın çok kısa bir sürede kullanıma hazır hale gelmesi, aydınlatma destekli otofokus özelliği, iki çekim arasında hızlı geçiş gibi özellikler de sunan Nokia N82 ile anılarınızı ölümsüzleştirmeniz mümkün.

Nokia N82 ile birlikte sunulan* 2GB microSD kartları, 900 adete kadar yüksek çözünürlüklü fotoğrafınızı ya da 84 dakikaya kadar videolarınızı saklama seçeneği sunuyor.

Öykünüzü paylaşın
Wi-Fi bağlantısı ve tek tuşla yükleme seçenekleri sayesinde Nokia N82 ile, deneyimlerinizi başkalarıyla kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Bir fotoğraf ya da videoya bakarken, tek tuşla yükleme yapabiliyor, üstelik aynı anda Nokia N82 multimedya bilgisayarınızın diğer işlevlerini kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Ayrıca multimedya slayt gösterilerini müzik ve efektler eşliğinde yüksek çözünürlüklü bir ekranda ya da uygun olan herhangi bir TV’de izleyebiliyorsunuz. 3D multimedya menü ile birlikte sunulan Nokia N82, kullanıcı arayüzünün yatay ve portre modu arasındaki geçişini otomatik olarak sağlayan yönlendirme sensörü de içeriyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Mobil cihazlardaki kamera işlevleri son yıllarda hızla gelişiyor. Nokia N82 ile, görüntü kalitesi, hız ve kullanım kolaylığında üstün bir seviyeye ulaştık. Nokia N82, kullanıcılara nerede olursa olsun yeni yerler keşfetme, müzik dinleme, İnternet’te gezinme, oyun oynama, çevrimiçi sohbet etme ve Web 2.0 topluluğunun bir parçası olma imkânı sunuyor. Nokia N82, içerdiği kablosuz geniş bant bağlantı, dijital yakınsama (convergence) ve artan performans özellikleri sayesinde cebinizde başka bir cihaz taşımanıza gerek bırakmıyor. Kamera ve navigasyon deneyimini şık tasarımla bir araya getiren Nokia N82, günlük yaşamınızı da renklendiriyor ve parlak, zarif tasarımıyla teknolojiyi yakından takip eden tarz sahibi kişilere hitap ediyor.”

* Satış paketinin içeriği pazara ve/veya operatöre/servis sağlayıcıya göre değişebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları