24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokiadan İşe Özel
18 Haziran 2008 Çarşamba 13:27

Nokia'dan İş'e Özel

Nokia, iş dünyasına yönelik çözümlerine iki yeni Eseries cep telefonu ekledi.

Nokia, Eseries ürün grubunu e-posta için optimize edilen iki yeni model ile genişletiyor: Nokia E71 ve Nokia E66. Tam QWERTY klavyesi ile zarif Nokia E71 ve kapağı kayarak açılan şık Nokia E66, dünya çapında en yaygın kurumsal e-posta çözümü olan Microsoft Exchange"i de içeren çok çeşitli kişisel ve profesyonel e-posta hesaplarında mobilite sağlıyor. Bu yeni modellerin 2008 sonbaharında satışa sunulması bekleniyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri görüşlerini şöyle ifade ediyor: "Nokia E71 ve Nokia E66, kişisel ve iş e-posta hesaplarına hızlı ve kolaylıkla erişme ihtiyacı duyan mobil kullanıcılar için tasarlandı. Kullanıcılarımızdan aldığımız geribildirimler doğrultusunda, takvim ve rehbere tek tuşla erişme olanağı da sunuyoruz. İnsanlar, sahip oldukları cihazların aynı ölçüde kullanımı hoş tasarım özellikleri sunmasını istiyorlar. Temel malzeme olarak kullanılan paslanmaz çelik, Nokia E71 ve Nokia E66"ya ilave güç ve mükemmellik kazandırdı. Tüm bunlara ilave olarak bu yeni modellerimiz kullanıcıların arzu ettikleri en yeni multimedya özelliklerinin hepsini sunuyor."

E-postalara tek tuşla, kolay erişim
Nokia E71 ve Nokia E66, kişisel ve iş için kullanılan e-posta hesaplarında yükleme ve kullanım kolaylığı sağlayan işlevler ile donatıldı. İşte Microsoft Exchange kullanan kişiler, Nokia E71 ve Nokia E66"da önceden yüklü olarak bulunan Mail for Exchange mobil e-posta istemcisi ile e-postalarına erişebiliyorlar. Yeni Nokia Eseries modelleri; e-postalara, takvime, rehbere ve görevlere güvenilir ve gerçek zamanlı erişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar Word, Excel, Powerpoint ya da PDF dosyaları gibi ekleri doğrudan cihazlarına indirebiliyorlar.

Nokia E71 ve Nokia E66, Gmail, Yahoo! Mail ve Hotmail gibi dünya çapında bini aşkın Internet servis sağlayıcısının (ISP) e-posta hesaplarını destekliyor. Ayrıca, Seven ve Visto gibi üçüncü şahıs e-posta çözümlerinin yanı sıra Nokia Intellisync Wireless Email (Nokia Intellisync Kablosuz E-Posta) çözümünü de destekliyor.

Strategy Analytics, Kurumsal Stratejiler, Global Kablosuz Uygulamalar Direktörü Andrew Brown konu hakkındaki görüşlerini şöyle açıklıyor: "Mobil e-posta penetrasyonu ve kablosuz uygulamalara erişim olanakları hızla artıyor. Nokia, pazar lideri cihazlardan oluşan kapsamlı ürün portföyüyle tüketicilerin ve mobil profesyonellerin ihtiyaçlarına hitap ediyor."

Gelişmiş işlevler, her yönüyle benzersiz tasarım
Gri çelik renk seçeneğiyle sunulan Nokia E71, paslanmaz çelik dış yüzeyi, grafik tasarımları ile her açıdan Nokia kalitesini ve ustalığını sergiliyor. Parlak, renkli ekran ile tamamlanan şık metal yüzey, Nokia E71"in basit kullanıcı arayüzünü yansıtıyor. Tek ya da çift elle kullanılabilen Nokia E71, ufak boyutu ve özel olarak tasarlanan tuş takımı ile ergonomik kullanım sağlıyor.

Paslanmaz çelik kıvrımları ve kayarak açılan şık kapağı ile Nokia E66, mükemmel bir görünüm ve his yaratıyor. Genişletilen takvim, rehber ve uyarlanabilir ana menü ekranı gibi Nokia E71 ile aynı temel özellikleri taşıyan Nokia E66, tam ekran izleme moduna ya da cihaz ters çevrildiğinde sessiz moda otomatik geçiş sağlayan uyum sensörü gibi benzersiz ilave işlevler de sunuyor. Nokia E66, iş dünyasına özel gelişmiş işlevleri ve benzersiz tasarımıyla kalıcı bir etki yaratıyor.

Daima eğlenceli
Nokia E71 ve Nokia E66, e-posta ve kişisel bilgi yönetim işlevlerine ilave olarak, profesyonel kullanıcıların cep telefonlarından bekledikleri harita, müzik ve ortam paylaşım servislerini içeren en yeni Ovi servislerini de destekliyor; Ayrıca, HSDPA* ile hızlı ve kusursuz tarama, kablosuz LAN ve 3G*, Yardımlı GPS (A-GPS) ve navigasyon için Nokia Maps uygulaması, hafıza kartı ile 8GB"ye kadar desteklenen müzikçalar ve otofokus özellikli 3,2 megapiksel kamera işlevleri de sunuyor.

Her ölçekteki işletmeler için
Kuruma özel uygulama desteği sunan Nokia Eseries ürün grubu, Nokia E71 ve Nokia E66 ile genişliyor. Profesyonel kullanıcılara ve küçük işletmelere hitap eden Nokia E71 ve Nokia E66, hem cihaz hafızası hem de hafıza kartı için dahili şifreleme gibi kurumsal düzeyde zengin işlevler de içeriyor. Ayrıca, profesyonel kullanıcıların şirket intranetine erişmelerini sağlayan bütünleşik mobil VPN desteği ve kurumsal bilgilerin korunması için kilitle ve sil özelliği de sunuyor. Tüm bunlara ilave olarak, BT departmanlarına cihaz yönetiminin yanı sıra güvenlik ayarlarını, kurumsal uygulamalarını, verileri ve gelişmiş sesli işlevleri etkin bir biçimde yönetme olanağı tanıyan temel teknolojileri de bünyesinde barındırıyor.

Tarzınızı yansıtan aksesuarlar
Nokia, bu yeni modeller için tasarlanan bir dizi yeni aksesuarı da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yeni akseuarlardan Nokia Araç Kiti CK-100 ve Nokia Ekran Araç Kiti CK-600; kolay kullanım, kurulum ve yazılım güncelleme işlevleri sunuyor. Nokia Araç Kiti CK-100, Nokia Talk sesli rehber ve uzaktan kumanda içerirken; Nokia Ekran Araç Kiti CK-600 ise sökülebilir renkli ekran ve aktif çağrı yönetimine olanak tanıyan, tuşları aydınlatmalı uzaktan kumanda içeriyor. Zarif Nokia Bluetooth Kulaklık BH-212, Nokia E71 için tasarlanan Nokia Mobile Holder CR-106 ve Nokia E66 için tasarlanan Nokia Mobile Holder CR-105 ise mobiliteyi artırarak bu yeni modelleri tamamlıyor.

Nokia Eseries hakkında
İş dünyasının yoğun çalışma temposu içinde bireyler hareket halindeyken de işlerini yürütebilmeyi istiyor, bu yöndeki teknolojileri ve uygulamaları içeren cep telefonlarını tercih ediyorlar. Nokia Eseries ürünleri de bu amaca hizmet eden cihazlardan oluşuyor. Bu ürünler, profesyonellerin her an, her yerden ve hangi iletişim ağını ya da servisi kullanıyor olurlarsa olsunlar sorunsuz bir şekilde dünyaya bağlanmalarını hedefliyor. WLAN* (Kablosuz Yerel Ağ), VoIP, bas-konuş, Nokia Intellisync Mobile Suite, e-posta alıp gönderebilme, uzun batarya ömrü, yüksek ses kalitesi ve gelişmiş Internet tarayıcısı gibi özellikleri barındıran Nokia Eseries ürünleri, her düzeyden yöneticilerin yanı sıra, yoğun saha faaliyetleri yürüten çalışanlar tarafından da tercih ediliyor.

S60 hakkında
Symbian işletim sistemi üzerinde çalışan S60, dünya çapında lider bir smartphone yazılımı olup, sektörün önde gelen cihaz üreticileri tarafından kullanılıyor. Ocak 2008 itibariyle, yetkili satıcılar tarafından 150 milyonu aşkın S60 işletim sistemine sahip cihaz sevk edildi. S60 yazılımının esnekliği, çeşitli donanım tasarımları ve yazılım konfigürasyonlarına olanak tanıyor. Piyasada bulunan S60 cihazlarının çeşitliliği de bunu kanıtlıyor. Ödüllü kullanıcı arayüzü, yeni mobil servislere yönelik kapsamlı destek ve ortak çözümler için sunduğu yenilik potansiyeli ile, mobil operatörler ve ürün/hizmet geliştiricileri için açık ve ölçeklendirilebilir iş olanakları yaratıyor. Daha fazla bilgi için: www.s60.com

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerektirmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları