23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokiadan 3Nye Destek
29 Kasım 2008 Cumartesi 10:38

Nokia'dan 3N'ye Destek

Cep telefonu kullanıcılarına yeni olanaklar getirecek olan üçüncü nesil teknoloji ihalesinin gerçekleşmesiyle Türkiye de uzun zamandır beklediği gelişmeleri hayata geçirecek.

Dün gerçekleştirilen ihale ile üçüncü nesil teknoloji uygulamaları için açılan kapı, Türkiye"de cep telefonu kullanıcılarına yeni olanaklar getirecek, mobil pazara önemli bir hareket ve ivme kazandıracak. Yeni nesil 3N uygulamaları, cep telefonu kullanıcılarına daha hızlı veri transferi, video görüşmeleri ve farklı pek çok yeni servisle tanışma fırsatı sağlayacak. Görüntülü iletişim, mobil TV, mobil e-posta, GPS, mobil oyun ve müzik gibi uygulamalar günlük yaşamımızın bir parçası haline gelecek.

Bugünkü ihaleden sonra açılan bu kapı ile uzun süredir beklenen ve takip edilen gelişmeler artık yakınımızda olacak. Mobil iletişim kalitesinde yaşanacak bu gelişmeler hem kullanıcı deneyiminin artmasına hem de pazarın büyümesine imkan sağlayacak.

Nokia, uzun zamandır 3N uyumlu cihazlar üretiyor ve dünyada en çok sayıda 3N uyumlu ürüne sahip. Dolayısıyla Nokia Türkiye"de de bundan sonra kullanıcılarına 3N ile keyifli ve kaliteli deneyimler yaşatmaya ve güçlü ürün gamı ile kullanıcılara en iyi desteği vermeye hazır.

Nokia"nın bu alandaki çalışmaları mobil cihazlarla da sınırlı kalmıyor. Nokia, farklı işlevlere sahip cihazların özelliklerini, dijital yakınsama (convergence) kapsamında bir araya getirirken, web 2.0 devrimine de katılıyor. Web 2.0 sayesinde Internet kullanıcıları, çevrimiçi topluluklar aracılığıyla kendi içeriklerini yaratıp paylaşabiliyor. Nokia da Flickr, YouTube gibi topluluklarla yaptığı işbirlikleri sayesinde, bu deneyimi mobil dünyaya taşıyor. 3N teknolojisi, artık Türkiye"de de bu tür hizmetlerin daha da etkin biçimde kullanılmasını sağlayacak.

Nokia"nın daha önce başlattığı müzik, oyun, navigasyon, görüntüleme ve video deneyimleri ve servisleri buluştuğu Ovi çatısı da 3N altyapısı sayesinde Türkiye"de etkin bir biçimde kullanılabilecek. Böylece kullanıcılar sosyal ağlara, topluluklara ve içeriklere kolayca ve yüksek bir kalitede erişebilecekler.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Imfred de Jong konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bugünkü ihaleyi büyük bir heyecanla izledik. Hızlı ve kaliteli bağlantı sayesinde, internet her geçen gün daha kişisel ve mobil bir hale geliyor. Bu gelişmelerin mobil internet kullanımını hatta internetin doğasını değiştireceğine inanıyoruz. Nokia olarak 3N teknolojileri ile kullanıcı deneyimlerinin gelişmesini, erişim hızının artmasının ve farklı pek çok yeni servisin yaratılmasını bekliyoruz. Türkiye"de kullanıcılar, teknolojik yenilikleri çok hızlı benimsiyor. 3N teknolojisine uyumlu multimedya cihazlar piyasada zaten mevcut ve çok sayıda insan bunları kullanıyor. 3N uygulamalarının hayata geçmesiyle, son teknoloji ürünü multimedya cihazlarla yepyeni deneyimler yaşayacağız. Nokia"nın sunduğu 3N uyumlu modellere, ihalenin tamamlanmasıyla birlikte bu ürünlerin özelliklerinden daha fazla yararlanmak olanaklı olacağı için, kullanıcıların daha fazla ilgi göstereceği görüşündeyiz."

Nokia şu anda Türkiye pazarına sunduğu 50 adet 3N uyumlu ürünüyle son derece güçlü bir konumda bulunuyor. Nokia"nın 3N uyumlu modelleri arasında Nokia E90 Communicator, Nokia E65, Nokia E61i, Nokia N95, Nokia N95 8 GB, Nokia N93i, Nokia N91, Nokia N81 8 GB, Nokia N81, Nokia N80, Nokia N76, Nokia N73, Nokia N70, Nokia 5700, Nokia 6151, Nokia 6233, Nokia 6288 ve Nokia 7390 yer alıyor. Hepsi şu anda Türkiye"de satılan bu modellere en son 3N uyumlu olarak Nokia N96, Nokia N78, Nokia N85 de katıldı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları