26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokiada Windows Live
26 Eylül 2007 Çarşamba 10:35

Nokia'da Windows Live

Kullanıcılar Nokia’nın Microsoft ile işbirliği sayesinde Windows Live Hotmail, Windows Live Messenger, Windows Live Contacts ve Windows Live Spaces’e erişim olanağı sunan Windows Live hizmetlerinin yeni sürümüne, uyumlu Nokia S60 cihazları üze

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, kullanıcılara Nokia cihazları için özel olarak tasarlanan Windows Live hizmetlerinin yeni sürümünü sunmak için çevrimiçi iletişimde ve topluluklarda dünya lideri Microsoft ile işbirliği yaptı. Bugün itibariyle on bir ülkede, uyumlu Nokia S60 cihazına sahip olan kullanıcılar Windows Live Hotmail, Windows Live Messenger, Windows Live Contacts ve Windows Live Spaces’e erişim olanağı sunan yeni sürümü yükleyebilecek. Uyumlu Nokia Series 40 cihazı satın alan kullanıcılar ise bu popüler Windows Live hizmetlerine gelecek yıl itibariyle erişebilecek.

Nokia ve Microsoft, mobil kullanıcılara çevrimiçi iletişim, bilgi ve ilgi alanları dünyasına kolaylıkla erişme olanağı sunarak mobil yaşam tarzını güçlendiriyor. Windows Live hizmetlerine, standart web hizmetleri protokollerinden yararlanan Nokia S60 ve Nokia Series 40 platformları üzerinden erişebilecek olan kullanıcılar, adres defteri, e-posta, messenger, telefon görüşmeleri, mesajlaşma, browsing, kamera ve galeri işlevleri arasında bütünleşik ve kusursuz geçiş olanağı bulacak.

Nokia yetkilileri bu işbirliği hakkında şunları ifade ediyor: “Sahip olduğumuz kapsamlı ve çevik dağıtım ağı sayesinde Windows Live hizmetlerinin gücünü, Nokia cihazları ile bir araya getirerek kullanıcılarımızın en fazla önem verdikleri çevrimiçi bilgilerini her yere yanlarında taşımalarına olanak veriyoruz.”

Microsoft yetkilileri de görüşlerini şöyle açıklıyor: “Windows Live hizmetlerine kişisel bilgisayarların yanı sıra Nokia cihazlar üzerinden de erişilebilmesi, kullanıcıların mobil yaşam deneyimlerini artırmaya verdiğimiz önceliğin bir göstergesidir. Nokia ile yaptığımız işbirliği sayesinde daha fazla sayıda kullanıcı, kendileri için önemli olan bilgi ve kişilere Windows Live hizmetleriyle her yerde kolaylıkla ulaşabilecek.”

Bu işbirliği, Nokia’nın Microsoft ile daha önce yapmış olduğu, Nokia Mobil Arama uygulamasını Microsoft’un Mobile Live Search hizmeti ile bir araya getiren işbirliğine dayanıyor. Nokia, arama deneyimlerini kullanıcılara daha fazla cihaz üzerinden sunmak amacıyla bu hizmetini, Series 40 platformunu da kapsayacak şekilde geliştirmeyi planlıyor.

Nokia N73, N76, N80 İnternet Sürümü, N93i ve N95 multimedya bilgisayarlarına sahip olan Nokia kullanıcıları, Windows Live hizmetlerine Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, İspanya, İngiltere, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde “Download!” uygulaması yoluyla ulaşabiliyorlar. Daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar, http://www.nokia.com/windowslive adresinden kendi ülkelerinin bu hizmet kapsamında olup olmadığını öğrenebiliyorlar. Kullanıcılar, başlangıçta ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilecek; daha sonra hizmetin devam edeceği seçilmiş pazarlarda kullanıcılardan aylık bir ücret talep edilebilecek.


MSN ve Windows Live Hakkında

Dünya çapında ayda 465 milyonu aşkın kullanıcıyı kendisine çekmeyi başaran MSN®, 42 ülkede ve 21 dildeki yerel sürümleri ile dünya çapında kullanıcılara programlı içerik deneyimleri, işletmelere ise çevrimiçi reklâm olanakları sunan bir dünya lideri. Kişisel İnternet hizmetleri ve yazılımının yeni bir sürümü niteliğindeki Windows Live, kullanıcıların en çok önem verdikleri ilişkilerini, bilgilerini ve ilgi alanlarını kişisel bilgisayarlar, cihazlar ve Web üzerinde ileri güvenlik özellikleri ile bir araya getirmek üzere tasarlandı. MSN ve Windows Live, tamamlayıcı hizmetler olarak birlikte sunulacak. Bazı Windows Live hizmetleri 1 Kasım 2005 tarihinde beta aşamasına girdi. Bu hizmetlere ve gelecek beta güncellemelerine http://ideas.live.com adresinden; Windows Live’e ise http://www.live.com adresinden ulaşılabiliyor. Kullanıcılar MSN’e http://www.msn.com adresinden, MSN worldwide web sitelerine ise http://www.msn.com/worldwide.ashx adresinden ulaşabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları