23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia ve Pangea Day Güç Birliği
12 Aralık 2007 Çarşamba 14:54

Nokia ve Pangea Day Güç Birliği

Nokia ve Pangea Day güçlerini birleştirerek 10 Mayıs 2008’de sinema yoluyla dünya çapında milyonlarca insanı bir araya getirecek.

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, dünya çapında milyonlarca insanı sinemanın gücünü kullanarak bir araya getirmek amacıyla Pangea Day ile ortaklık kurdu.

Kablosuz teknoloji sayesinde farklı geçmişe sahip insanlar biraya gelerek kendilerini ifade etme olanağı buluyor. Nokia ve Pangea Day, dünyanın mağdur ve çeşitli ihtilaflara sahne olan bölgelerindeki film yapımcıları ile çalışarak onlara kendi hikayelerini paylaşma olanağı sunacak. Bu film yapımcıları, çalışmalarını kendilerine dağıtılan video özellikli mobil cihazlarla kaydederek paylaşabilecekler.

Pangea Day, sinemanın gücünü kullanarak hoşgörü ve merhamet duygularını güçlendirmenin yanı sıra farklı kültürlerden milyonlarca insanı bir araya getirerek daha iyi bir gelecek yaratmayı hedefleyen bir etkinlik. Dört saat sürecek güçlü filmler, vizyoner konuşmacılar ve canlandırıcı müziklerin yayınlanacağı Pangea Day (Pangea Günü), 10 Mayıs 2008 tarihinde İnternet, televizyon, dijital sinemalar ve cep telefonları aracılığı ile tüm dünyada canlı olarak yayınlanacak.

Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo bu konu hakkında bir açıklama yaparak şunları ifade etti: “Başlangıcından bu yana sinema, insanları bir araya getiren bir unsur olmuştur. Günümüzde ise İnternet teknolojisi sayesinde sinema, yalnız birbirine komşu olan kişileri değil, farklı ülkelerden insanları da bir araya getiriyor. Nokia’nın Pangea Day’e en büyük katkısı daha önce global topluluğa katılma şansı bulamamış insanlara İnternet aracılığıyla seslerini duyurma fırsatı sunması olacak. Kablosuz teknolojinin gücünü Pangea Day ile birleştirerek, bu etkinliğin farklı ülke ve kültürlerden insanları ortak bir platformda birleştirmesine yardımcı olacağız. Ortak misyona sahip olduğumuz Pangea Day ile işbirliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Teknoloji, Eğlence ve Tasarım dünyasından insanları bir araya getirmek amacıyla her yıl Kaliforniya, Monterey’de düzenlenen TED (Teknoloji, Eğlence ve Tasarım) Konferansı’nın küratörü Chris Anderson ise şunları ifade etti: “Pangea Day, TED ödüllü Jehane Noujaim tarafından başlatılan bir organizasyondur. TED ödülünün temel hedeflerinden biri, yeni nesil global vatandaşlara söz hakkı vermektir.”

Pangea Day hakkında ayrıntılı bilgi için: www.pangeaday.org

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları