17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Twangoyu Satın Aldı
30 Temmuz 2007 Pazartesi 16:50

Nokia Twango'yu Satın Aldı

Nokia, fotoğraf, video ve diğer kişisel multimedya içeriklerini paylaşmaya yönelik çözümler sunan Twango’yu satın aldı.

Nokia; fotoğraf, video ve diğer kişisel multimedya içeriklerini düzenlemeye ve paylaşmaya yönelik kapsamlı bir medya paylaşım çözümü sunan Twango’yu satın aldı. Bu sayede Nokia, kullanıcıların multimedya içeriklerini masaüstü ve mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla paylaşmalarına olanak veriyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Twango’yu satın alarak, kullanıcıların bilgi, eğlence ve sosyal ağlara, tüm cihazlardan, her zaman ve her yerde kusursuz bir biçimde erişmesini sağlamaya yönelik hedefimizi bir kez daha kanıtladık. Müşterilerimize müzik, navigasyon ve oyunların yanı sıra artık fotoğraf, video ve çeşitli belge türlerini de içeren eksiksiz bir multimedya deneyimi yaşatıyoruz. Her an bağlantıda olabilen bir Nokia Nseries multimedya bilgisayarı ile Twango gibi zengin bir medya paylaşım platformu bir araya geldiğinde, kullanıcılar zengin medya deneyimlerinden gerçek zamanlı yararlanabiliyor.”

Nokia tarafından satın alınan Twango’nun yetkilileri de şunları söylüyor: “Nokia'nın sosyal medya deneyimleri yaratma vizyonu, Twango’nun vizyonu ile bire bire örtüşüyor. Bu alandaki birikimlerimizi paylaşarak, mobil dünyayı değiştirecek işler yaratacağımıza inanıyoruz. Nokia sayesinde artık, vizyonumuzu hayata geçirmek konusunda daha büyük imkanlara sahip olacağız. Böylece kullanıcılar, kişisel medya içeriklerini mobil cihazlarda, masaüstü bilgisayarlarda ya da başka cihazlarda rahatlıkla kullanabilecekler.”

Yüksek kaliteli megapiksel kamera ve mobil genişbant bağlantı özelliğine sahip Nokia ürünleri, kullanıcıların içerik ve blog oluşturmaları ve online topluluklara katılmalarında bir devrim yaratıyor. Nokia 2006 yılında 140 milyonu aşkın bağlantılı kamera sattı ve bu tip Nokia cihazları giderek dünyanın en önde gelen görüntü ve video kaynağı haline geliyor. Nokia, GPS-tabanlı yer bilgileri ile fotoğraf ve videoları birleştirmek gibi yeniliklerle de içerik paylaşım deneyimini geliştiriyor.


Twango Hakkında

Merkezi ABD’deki Washington-Redmond’da bulunan Twango, kullanıcılara tüm kişisel medyalarını düzenleme, paylaşma ve yeniden yayınlama imkânı vererek kapsamlı ve bütünleşik bir çözüm sunan, gelecek nesil bir sosyal medya paylaşım hizmetidir. Twango, kullanıcılara resim, video, ses klibi ve çeşitli belge türleri gibi tüm medya türlerini (110’u aşkın dosya türü) paylaşma olanağı vermektedir. Daha fazla bilgi için: www.twango.com

Nokia Hakkında

Mobil dünyanın lideri Nokia, giderek birbirinin içine geçen Internet ve iletişim sektörlerinde dönüşümü ve gelişmeyi yaratan firmadır. Nokia pek çok farklı mobil cihaz üretmekte ve bu cihazlar yoluyla, kullanıcılara müzik, navigasyon, video, televizyon, görüntüleme, oyun ve kurumsal mobilite deneyimleri sunmaktadır. Nokia ayrıca iletişim ağlarına yönelik ekipman, çözüm ve hizmetler de sağlamaktadır.
www.nokia.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları