18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Telefonlara Check Point Güvenliği
24 Eylül 2007 Pazartesi 14:54

Nokia Telefonlara Check Point Güvenliği

Check Point, mobil cihaz güvenlik çözümleri Pointsec Mobile’ın E90 Communicator dahil tüm Nokia Series 60 cihazlar için güçlü veri güvenliği ve erişim kontrolü sağlayan yeni 3.1.3 S60 sürümünü duyurdu.

Bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, mobil cihaz güvenlik çözümleri Pointsec Mobile’ın E90 Communicator dahil tüm Nokia Series 60 cihazlar için güçlü veri güvenliği ve erişim kontrolü sağlayan yeni 3.1.3 S60 sürümünü duyurdu. Pointsec Mobile’ın bu sürümü Nokia’nın S60 tabanlı tüm E-serisi ve N-serisi cihazlarını destekliyor. Yeni sürüm, gelişmiş şifreleme teknolojisi ve üstün veri şifreleme/çözme performansı ile daha az CPU yükü ve daha uzun pil ömrü sağlıyor.

Pointsec Mobile son kullanıcı açısından tamamen şeffaf olarak çalışıyor ve cihaz üzerindeki hassas verileri kullanım sırasında otomatik olarak şifreliyor ve çözüyor. Open Mobile Alliance (OMA) uyumlu olan Pointsec Mobile çözümleri Nokia Intellisync OMA sürümünü de destekliyor. Cep telefonu, PDA, akıllı telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar gibi Pointsec çözümü ile korunan tüm cihazlar Check Point yönetim çözümleri ile merkezi olarak yönetilebiliyor.

Pointsec Mobile, SMS ve e-posta mesajları, ajanda, Microsoft Office dosyaları ve hafıza kartları dahil cihaz üzerindeki tüm veriler için koruma sağlıyor. Merkezi yönetim destekli Pointsec profilleri ile BT ve güvenlik yöneticileri kurumun tüm mobil cihazları üzerindeki güvenlik politikalarını merkezi olarak yaratıp değiştirebiliyor.

Check Point, Windows ve MacOS tabanlı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardan Linux tabanlı sistemlere, USB hafızalardan CD’lere, Microsoft, Symbian ve Palm tabanlı mobil cihazlara, sektörde en geniş yelpazede platform için şifreleme çözümü sağlayan üretici. Dünyada en yaygın olarak kullanılan veri güvenliği çözümü olma özelliğini taşıyan Pointsec ürün ailesi aynı zamanda en geniş platform desteğine sahip.

Pointsec Mobile ve Check Point’in tüm veri güvenliği çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için www.checkpoint.com adresi ziyaret edilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları