23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Siemens Networksden Yeni Anlaşma
15 Kasım 2007 Perşembe 14:09

Nokia Siemens Networks'den Yeni Anlaşma

Nokia Siemens Networks, Özbekistan çapında bir 2G şebekesi kurmak için Coscom ile bir anahtar-teslim anlaşması imzaladı.

Özbek telekomünikasyon pazarının liderlerinden biri olan Coscom LLC JV aynı zamanda Nokia Siemens Networks’ün yeni bir müşterisi. Coscom bu gelişmeyle tüm Özbekistan’ı kapsama alanına alacak. Anahtar-teslim anlaşma, şebeke altyapı sisteminin teslimatının yanı sıra bakım hizmetlerini, danışmanlık ve sistem entegrasyonu hizmetlerini içeriyor. Gelecekteki ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanan yeni şebeke EDGE desteğini de içerecek.

Coscom Genel Direktörü Bora Baysal konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Müşterilerimize sürekli daha ileri seviyede hizmetler götürme arayışındayız. Nokia Siemens Networks ile işbirliğimiz şebekemizi sağlam bir şekilde kurmamızı sağlayacağı gibi vereceğimiz hizmetleri şu anda piyasada sunulan telekomünikasyon hizmetlerinden daha yüksek bir kaliteye taşıyacak. Uygulayacağımız çözüm geleceğe açık ve Coscom’un bu pazarda hem kısa vadedeki hem de uzun vadedeki fırsatları yakalamasına yardımcı olacak.

Nokia Siemens Networks Türkiye Ülke Direktörü Murat Kırçuval ise imzalanan anlaşma ile ilgili olarak şöyle diyor: "Özbekistan pazarı Orta Asya’da en hızlı büyüyen pazarlardan biri ve biz büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Nokia Siemens Networks olarak dünyadaki tüm pazarların ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyoruz. Coscom ile işbirliğimizin bizim için özel bir önem taşımasının nedeni, her bir pazarın kendine özgü ihtiyaçlarına uygun, yenilikçi ve uçtan uca çözümler ve hizmetler sunma anlayışımızla bire bir örtüşmesidir.”


Coscom LLC JV Hakkında

Orta Asya’daki ilk GSM operatörü olan COSCOM, Özbekistan kurumsal pazarında lider bir şirkettir. Özbekistan’ın belli başlı kentlerinde geniş bir dağıtım şebekesine sahip olan COSCOM, ISO 2001 kalite belgesine sahiptir. Şirketin merkezi Taşkent’te bulunmaktadır.

Nokia Siemens Networks Hakkında

Nokia Siemens Networks küresel bir iletişim servisleri sağlayıcılarından birisidir. Mobil ve sabit hatlı şebeke altyapısı çözümlerinden oluşan zengin bir ürün portföyüne sahip olan şirketin dünya genelinde 20 bin servis çalışanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük telekomünikasyon altyapısı şirketlerinden biri olan Nokia Siemens Networks yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstermektedir. Şirketin merkezi Espoo-Finlandiya’da bulunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları