18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Siemens Networks Türkiye Liderliği Hedefliyor
08 Haziran 2007 Cuma 11:59

Nokia Siemens Networks Türkiye Liderliği Hedefliyor

Telekomünikasyon sektöründe dünya lideri olan Nokia Siemens Networks, vizyon ve stratejisini Türkiye’de açıkladı. 2015 yılına kadar beş milyar kişinin, dünyanın bir ucundan diğer ucuna kablolu ve kablosuz olarak birbirine bağlanacağını ifade eden No

Nokia Siemens Networks Kuzeydoğu Bölgesi Direktörü Volker Ziegler; Türkiye Bölgesi Direktörü Kumar Sasank ve Türkiye Ülke Direktörü Murat Kırçuval, Nokia’nın Şebekeler İş Grubu ile Siemens’in telekomünikasyon altyapısı ile ilgili birimlerinin birleşmesiyle oluşan Nokia Siemens Networks tarafından düzenlenen toplantıya katıldılar. Nokia Siemens Networks’ün vizyonunun ve planlarının paylaşıldığı toplantıda Nokia ile Siemens’in mobil iletişim alanındaki ortak bilgi birikimi ile Siemens’in sabit şebekeler alanındaki uzmanlığının bu bileşiminin “sektörde başka bir örneğinin bulunmadığı” ve böylece müşterilerine bütünleşik ve gelecek nesil teknolojilerde açık bir portföy seçim avantajı sunduğu vurgulandı.

Kuzeydoğu Bölgesi Direktörü Volker Ziegler, Nokia Siemens Networks'ün tüm dünyadaki müşterileriyle iş ortaklıkları kurarak, sektörel dönüşüm çalışmalarında başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için gerekli tüm olanaklara sahip olduklarını belirtti. Ziegler açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Mobil ve sabit şebeke altyapısı çözümlerinde eksiksiz ve dengeli ürün portföyümüzle giderek artan hizmet taleplerini karşılıyoruz. Ayrıca güçlü ve her türlü desteği sağlayacak iki şirketin ortaklığına da sahibiz. Siemens, örneğin iletim ve altyapı hizmetleri alanında büyük altyapı projelerine imza atarken, Nokia’nın, uçtan uca rakipsiz çözümleri, farklılığımızı ortaya koyan temel faktörlerden biri.”

Türkiye Bölgesi Direktörü Kumar Sasank ise yaptığı sunumda Nokia Siemens Networks’ün Türkiye’deki faaliyetlerini açıkladı:

“Türkiye’de Nokia ve Siemens’in toplam 195 yılı aşkın bir deneyimi bulunuyor. Operatör müşterilerimizin bir yandan 3G, WiMAX, IPTV ve Bütünleşik Servisler alanında yeni hizmetlerini devreye sokarken yaşadıkları zorlukları aşabilmelerine, diğer yandan şebekelerinin işletme maliyetlerini sıkı bir şekilde kontrol edebilmelerine yardımcı olmak üzere en iyi yerel bilgi birikimine sahibiz. İş ortaklarımızla birlikte, sunduğu hizmetlerin ölçeği ve karmaşıklığı açısından benzersiz bir büyüme gösteren bu sektörde, operatörlerin kendileri için çok kritik olan Tahsilat ve Faturalandırma çözümlerini; Müşteri İlişkileri Yönetim çözümlerini ve Operasyon ve İş Destek Sistemlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak üzere çok iyi konumlanmış bulunuyoruz. NSN olarak, büyük bir güç ve istekle işe başladık. Çeşitli sektörlerde şimdiden ilk üç sırada yer alıyoruz ve Türkiye’deki müşterilerimize hizmet etmek için çok iyi bir şekilde örgütlenmiş bulunuyoruz. Nokia Siemens Networks, Türkiye’de yerel olarak sahip olduğu geniş deneyim ve bilgi birikimini, tüm dünyada faaliyet gösteren bir sektör liderinin gücüyle birleştiriyor. Şirketimiz yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstererek 600’ü aşkın müşterisine hizmet veriyor.”

Nokia Siemens Networks Hakkında

Nokia Siemens Networks küresel bir iletişim servisleri sağlayıcısıdır. Mobil ve sabit hatlı şebeke altyapısı çözümlerinden oluşan bir ürün portföyüne sahip ve dünya genelinde 20 bin servis çalışanı bulunuyor. Nokia Siemens Networks 2006 yılına ait 17,1 milyar Avroluk fiktif geliriyle en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri durumundadır. Merkezi Espoo-Finlandiya’da olan Nokia Siemens Networks yaklaşık 150 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket, Nokia’nın Şebekeler İş Grubu ile Siemens telekomünikasyon altyapı hizmetlerini bir araya getiriyor. WCDMA/HSPA şebekelerinde bir sektör lideri olan Nokia Siemens Networks, bugüne kadar 96 WCDMA şebekesine ve 50’ye yakın HSDPA şebekesine imza atmış ve bu şebekelerle yüz milyona yakın abonenin iletişim hizmetlerinden yararlanmasını sağlamıştır. http://www.nokiasiemensnetworks.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları