26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Series 40 Satışları 1.5 Milyara Ulaştı
28 Ocak 2012 Cumartesi 17:50

Nokia Series 40 Satışları 1.5 Milyara Ulaştı

Nokia tüm kullanıcıları mobil internetle tanıştırmayı hedefleyen Series 40 cep telefonlarını dünyada şimdiye kadar 1,5 milyar kişiyle buluşturdu.

Satılan 1,5 milyarıncı telefon, internette kolay gezinme, sosyal ağlar ve oyunlar için QWERTY klavye ve dokunmatik ekranın yanı sıra Angry Birds Lite gibi eğlence ve uygulamaları bir arada sunan Nokia Asha 303 oldu.


Telefonu sosyal ağlar yoluyla arkadaşları ve ailesiyle iletişim kurmaktan çok hoşlandığını söyleyen 21 yaşındaki Mayara Rodrigues, São Paulo’daki bir Magazine Luiza mağazasundan satın aldı.

Series 40 telefonların ilki olan Nokia 7110 1999’da geliştirilmişti. O zamandan bu yana yeni Nokia Asha ürün grubunun da getirdiği yeniliklerle Series 40 telefonlar günümüzde akıllı telefonlar ile diğer telefonlar arasındaki ayrımı yok denecek kadar aza indirgiyor. Series 40 için geliştirilen Nokia Haritalar, Nokia Tarayıcı ve Web Uygulamaları, Nokia Money ve Nokia Life Tools gibi yeniliklerle, milyonlarca kullanıcı cep telefonlarından internete ve bilgiye ilk kez erişim deneyimini yerel uygulamalar ve içeriklerle kolay ve ekonomik bir şekilde yaşıyor.

Nokia Mobil Telefonlar İdari Başkan Yardımcısı Mary McDowell şöyle konuştu: “Bu önemli dönüm noktasına ulaştığımız için son derece gururluyuz. Tüm dünyada 1,5 miyar Series 40 telefon satmış olmak ulaşılması zor bir başarı. Dünya çapında bir milyar kişiyi daha cep telefonlarıyla internete bağlama stratejimize bağlılığımızı vurguladığımız şu günlerde, Series 40 telefonların mobil teknolojileri herkesin erişimine açtığını ve insanların hayatını daha iyiye doğru değiştirdiğini görmek son derece mutluluk verici.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları