18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia N97 ile Kişisel Internet
04 Aralık 2008 Perşembe 12:45

Nokia N97 ile Kişisel Internet

N97, insanların kişisel Internet sayfalarını oluşturmaları ve sosyal konumlarını paylaşmaları için öncü teknolojiler sunuyor.

Nokia insanların Internet'e ve birbirlerine bağlanma biçimini değiştirecek dünyanın en gelişmiş mobil bilgisayarı olan Nokia N97"yi tanıttı. Internet'i yoğun olarak kullanan tüketiciler için tasarlanan Nokia N97 en sık kullanılan sosyal ağ sitelerine ve Internet adreslerine her zaman açık bir pencereye ek olarak QWERTY klavyeyle 3,5" dokunmatik ekranı birleştiriyor. Nokia"nın amiral gemisi Nseries cihazı insanların kişisel Internet sayfalarını oluşturmaları ve sosyal konumlarını paylaşmaları için çoklu sensör, bellek, işlemci gücü ve bağlantı hızı gibi öncü teknolojiler sunuyor.

Nokia Nseries yetkilileri "Masaüstünden dizüstüne şimdi de cebinize geçen Nokia N97 şu anda var olan en güçlü, çok sensörlü mobil bilgisayardır. Bugün duyurulan Ovi hizmetleriyle birlikte Nokia N97 mobil bilgisayar insanlara ve en önem verdiğimiz şeylere bağlı kalmamıza yardımcı oluyor ve bizim dünyamıza göre şekilleniyor. Nokia N97 ile Nseries, Internet'in sizin Internet'inize dönüşmesine ön ayak oluyor," diye belirtiyorlar.

Yerinizi hissettirin
Nokia N97 sosyal konum kavramını sunuyor. A-GPS (Assisted Global Positioning System-Destekli Küresel Konumlandırma Sistemi) sensörleri ve bir elektronik pusula entegre edilmiş Nokia N97 mobil bilgisayarı sezgisel olarak nerede bulunduğunu anlıyor. Sosyal ağlar gerçek zamanlı bilgilerle otomatik olarak güncellenebiliyor, bu şekilde erişim izni vermiş olduğunuz arkadaşlarınıza durum bilgilerini güncelleme ve ilgili fotoğraf ve videoların yanı sıra 'sosyal konumu' da paylaşma olanağı tanıyor.

Geniş ekran Internet ve eğlence
Nokia N97 mobil bilgisayarın ana ekranı en önem verdiğiniz insan, içerik ve ortamlardan oluşuyor. Arkadaşlara, sosyal ağlara ve haberlere tek bir tuşla ulaşılabiliyor. 16:9 geniş ekran, sık kullanılan web hizmetleri ve sosyal ağ sitelerinin widget"larıyla tamamen kişiselleştirilebiliyor. Nokia N97 ayrıca web üzerinde gezinmek, Flash destekli video izlemek ya da oyun oynamak için de son derece uygun. Hem fiziksel QWERTY klavyesi, hem de sanal dokunmatik giriş olanağı blog, sohbet, mesaj yazma, metin ya da e-posta gönderme işlemlerinde kolaylık ve verimlilik sağlıyor.

Nokia N97"nin dahili 32 GB belleği, daha fazla müzik ve medya için 16 GB mikroSD kartla genişletilerek 48 GB"ye kadar depolama alanı sunabiliyor. Bu özelliği, mükemmel müzik yetenekleri, Nokia Music Store için tam destek ve 1,5 güne kadar aralıksız medya kullanım süresi ile tamamlanıyor. Nokia N97 ayrıca Carl Zeiss optik desteği, 16:9 ve DVD kalitesinde video çekimi özelliğine sahip 5 MP kamerasına ek olarak HSDPA ve WLAN* bağlantıları üzerinden anında paylaşım için Share on Ovi gibi servisleri de destekliyor.

3,5 mm kulaklık desteğinin yanı sıra yanı sıra otomobilde ya da evde herhangi bir FM radyodan müzik dinlenmesini sağlayan entegre FM vericisi de yer alıyor.
Nokia N97"nin 2009"un ikinci yarısında Türkiye"de pazara sunulması bekleniyor.

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerektirmektedir.


(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları