26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia N95 Multimedya Bilgisayarı
30 Nisan 2007 Pazartesi 14:27

Nokia N95 Multimedya Bilgisayarı

Nokia Nseries’in kullanıcılara zengin mobil multimedya deneyimi sunan yeni ürünü Nokia N95 multimedya bilgisayarı, TIPA (Teknik Görüntü Baskı Derneği) tarafından “Avrupa’da 2007 Yılının En İyi Mobil Görüntüleme Cihazı” ödülüne layı

Multimedya bilgisayarlarla teknoloji dünyasına yeni ürünler, yeni çözümler ve yeni bir deneyim getiren Nokia Nseries, en yeni modeli olan Nokia N95 ile Avrupa’nın en büyük fotoğraf ve baskı derneği TIPA (Technical Image Press Association - Teknik Görüntü Baskı Derneği) tarafından ödüle layık görüldü. Nokia N95, “Avrupa’da 2007 Yılının En İyi Mobil Görüntüleme Cihazı” (Best Mobile Imaging Device in Europe 2007) seçildi.

"Küçük bir mobil mucize ve aynı zamanda bir kamera” olarak tanımlanan Nokia N95 multimedya bilgisayarı, fotoğraf makineleriyle karşılaştırıldığında çarpıcı görüntüleme özelliği ile dikkat çekiyor. TIPA jürisi, Nokia N95’in, geniş ebatlı ve net baskı olanağı sunan otofokuslu mercek, merceği koruyan mekanik objektif kapağı, yakın mesafe çekimlere özel Tessar mercekli Carl Zeiss optik desteği ve uzak mesafedeki objeleri görüntülemek için 20x dijital zoom gibi özelliklerini ödüle layık buldu. Cihazın çarpıcı ses, görüntü ve web yetenekleri ile GPS gibi işlevleri de jüri heyetini etkileyen diğer unsurlar oldu.

Nokia yetkilileri, TIPA ödülü hakkında şunları ifade ettiler: "Bu ödül, Nokia’nın mobil sektörde yakınsamayı daha da ileri seviyelere taşıma konusundaki liderliğinin ve kararlılığının bir kanıtıdır. Nokia N95’in çarpıcı bir görüntüleme cihazı olarak kabul edilmesinden dolayı çok mutluyuz. Nokia Nseries gibi gerçek anlamda multimedya bilgisayarları sunmakla, kullanıcıları, yanlarında birden fazla cihaz taşımalarına gerek duymadıkları bir noktaya taşıdığımıza inanıyoruz.”


Nokia N95 Hakkında

Nokia N95’in çift yöne kayarak açılan kapak tasarımı, harita okumaktan video izlemeye kadar tüm farklı seçenekler arasında geçişi kolaylaştırıyor. Üzerinde rakamların yer aldığı tuş takımı ekranın bir kenarına doğru kayarken, özel medya tuşları da karşı yöne doğru açılarak geniş ekran manzara (landscape) görünümü sağlıyor. Etkili 3 boyutlu grafikleri ile Nokia N95, istediğiniz servisi ya da özelliği kolaylıkla bulmanızı sağlayan kusursuz bir kullanıcı arayüzüne sahip. Nokia N95, video izleme-kaydetme, müzik dinleme, yüksek kalite fotoğraf çekme, İnternet’te dolaşma, e-posta yönetimi gibi işlemleri daha da kolaylaştırıyor.

Parmaklarınızın ucundaki entegre GPS ile yol bulmak kolaylaşıyor. Maps* uygulaması 100’den fazla ülkenin haritasını içeriyor ve böylece kullanıcıların dünyayı keşfetmesini ve restoranlar, oteller gibi 15 milyondan fazla noktayı bulmasını sağlayan özellikler içeriyor.

Nokia N95’in Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamerasıyla baskı kalitesinde fotoğraflar ve DVD kalitesinde videolar çekilebiliyor. Fotoğraflar ve videolar, N95’in TV çıkışı ve UpnP (Universal Plug and Play – Evrensel Tak Çalıştır) özelliği sayesinde uygun olan herhangi bir ekranda da izlenebiliyor. HSDPA* (High Speed Downlink Packet Access – Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme) şebekelerine uygun tasarlanan ve WLAN, EDGE ve 3G/WCDMA* bağlantılarıyla desteklenen Nokia N95, mükemmel kapsama alanı ve bağlantı hızı sağlıyor. Nokia N95, 2.6 QVGA 16 milyon renkli ekranı, çarpıcı 3 boyutlu grafikleri, 3 boyutlu stereo efekti sunan dahili hoparlörleri, standart 3.5mm jack çıkışı, veri transferine uygun microSD kartları ve mini USB özelliklerine sahip. Mini Map’li Nokia Web Browser kullanarak İnternet’te dolaşmak mümkün. Mini Map’in yeni özellikleri arasında hareketli araç çubuğu, şifre yöneticisi ve otomatik tamamlayıcı, Atom ve otomatik güncelleme desteği ile web kaynakları da yer alıyor.

Symbian işletim sisteminde çalışan lider yazılım S60’ı kullanan Nokia N95’e, oyunlar, navigasyon, eğlence, üretkenlik ve yaratıcılık gibi pek çok özellik yüklenerek, cihaz kişiselleştirilebiliyor. Nokia N95 kullanıcıları web’de Yahoo! Search’ten, Amazon'un MobiPocket Reader’ından, Flickr’dan yararlanabiliyorlar.

TIPA Hakkında

TIPA, Avrupa fotoğraf ve görüntüleme dergileri tarafından 1991 yılında kurulan bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir dernektir. Şu anda, TIPA’nın bünyesinde on iki ülkeden 31 dergi bulunmaktadır.

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerekmektedir.

Nokia Hakkında

Nokia, 142 yıl önce kağıt imalatıyla başladığı ticari yolculuğuna bugün mobil iletişimde dünya lideri olarak devam etmektedir. 120 ülkede 55 bin çalışanı bulunan Nokia, dört iş grubundan oluşmaktadır: Cep telefonları, multimedya, altyapı ve kurumsal çözümler. Türkiye’ye 1999 yılında giren Nokia, kısa sürede pazarın lideri konumuna ulaşmıştır. İnsanların yaşamlarını ve üretkenliğini geliştirmeyi ilke edinen Nokia, mobil iletişimde sunduğu çözümlerin yanı sıra Düşler Atölyesi gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına da imza atmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları