17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia N82ye TIPA Ödülü
01 Mayıs 2008 Perşembe 10:56

Nokia N82'ye TIPA Ödülü

Nokia N82, TIPA Ödülü'nü kazandı.

Multimedya bilgisayarlarla teknoloji dünyasına yeni ürünler, yeni çözümler ve yeni bir deneyim getiren Nokia Nseries, Nokia N82 multimedya bilgisayarı ile Avrupa"nın en büyük fotoğraf ve baskı derneği TIPA (Technical Image Press Association - Teknik Görüntü Baskı Derneği) tarafından ödüle layık görüldü. Nokia N82, Avrupa"da 2008 Yılının En İyi Mobil Görüntüleme Cihazı (Best Mobile Imaging Device in Europe 2008) seçildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan TIPA Jürisi şunları ifade etti: "Nokia N82, navigasyon, Internet erişimi, video ve müzik işlevlerini otofokus özelliği bulunan (f/2.8) 5 megapiksel kamera ile bir arada sunan bir multimedya bilgisayarı. Nokia N82"deki Carl Zeiss Tessar mercek ile 10 cm"den başlayarak istenen mesafeye odaklanılabiliyor, A4 boyutuna kadar ya da üzerinde baskılar alınabiliyor. Farklı manzara modları, gece yapılan çekimlerde bile kaliteli görüntüler elde edilmesini sağlıyor." Nokia N82"nin TIPA Jürisi tarafından vurgulanan diğer özellikleri arasında, Xenon flaşı ve 20X dijital zoom özellikleri yer alıyor.

Nokia yetkilileri ise, TIPA ödülü hakkında şunları ifade ettiler: "Nokia N82"nin çarpıcı bir görüntüleme cihazı olarak kabul edilmesinden dolayı çok mutluyuz. Güçlü kamera işlevlerini dahili A-GPS ve Internet erişimi işlevleriyle bir arada sunan Nokia N82, tümleşik cihazların online paylaşım deneyimlerini tümüyle değiştirebileceğinin bir kanıtı."

A-GPS ve yüksek çözünürlüklü kamera işlevleriyle Nokia N82, görüntüleri çekildiği yere ait meta-veriler ile otomatik olarak etiketliyor. Böylece, çekim yapılan yer, ya cihaz üzerinde ya da online olarak bir haritada görüntülenebiliyor. Share on Ovi, Flickr ya da YouTube gibi favori paylaşım sitelerine fotoğraf ya da video yüklemek, doğrudan Nokia N82 üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Nokia N82"nin özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

• Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamera ve Xenon flaş
• Fotoğraf etiketleme (geotagging)
• Baskı kalitesinde fotoğraf ve DVD kalitesinde videolar çekebilme
• Kablosuz LAN (yerel iletişim ağı) bağlantısı ve yüksek yükleme hızları sunan HSDPA*
• Dahili A-GPS ve 100"ü aşkın ülke haritasına erişme olanağı

Nokia N82, microSD kartları ile 8 GB"ye kadar kadar genişletilebilen hafızası ile 3600 adete kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı, 5 saate kadar videolarınızı ya da 6000 adede kadar şarkılarınızı saklama seçeneği sunuyor. Nokia N82, Nokia Maps uygulamasını da destekliyor.

TIPA hakkında
TIPA, Avrupa fotoğraf ve görüntüleme dergileri tarafından 1991 yılında kurulan bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir dernektir. Şu anda, TIPA"nın bünyesinde on iki ülkeden 31 dergi bulunmaktadır.

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerektirmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları