29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Music Store
01 Eylül 2007 Cumartesi 14:51

Nokia Music Store

Nokia'nın Go Play etkinliğinde tanıttığı servislerden biri olan Nokia Music Store, milyonlarca şarkıdan oluşan portföyüyle, kullanıcıların Nokia cihazlarına ya da bilgisayarlarına doğrudan müzik indirebilmelerini sağlıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, 29 Ağustos’ta Londra’da düzenlediği Nokia Go Play etkinliğinde yeni Internet servislerini tanıttı. Bunlardan biri olan Nokia Music Store, ünlü sanatçıların, bağımsız yapımcıların ve dünyanın her yerindeki yerel sanatçıların çalışmalarından oluşan milyonlarca şarkıyı sunacak. Bu şarkılar doğrudan Nokia markalı cihazlara ya da bilgisayarlara indirilebilecek. Nokia’nın Internet servislerinin ana markası olan Ovi kapsamındaki Nokia Music Store, gelişmiş müzik indirme ve dinleme hizmetleriyle, kullanıcıların istedikleri müziğe, istedikleri şekilde bağlanabilmelerini sağlayacak.

Müzikseverler, açtıkları tek bir hesap sayesinde, ister bilgisayarlarından isterlerse de Nokia N81 ve Nokia N95 8GB ile başlayıp daha da genişleyecek olan optimize Nokia cihaz portföyünden Nokia Music Store’a erişebilecekler. Böylece yeni şarkılar, tavsiye edilen müzikler, en sevilen sanatçıları, şarkıları ya da albümleri arama gibi pek çok işlev kullanıcıların avuçları içinde olacak. İstenen herhangi bir şarkı, daha sonra satın alınmak üzere sipariş listesine eklenebilecek ya da anında satın alınarak uyumlu Nokia cihazlara yüklenebilecek. Nokia cihazlara indirilen şarkıların tekrar bilgisayara yüklenmesi gerekmeyecek. Satın alınan şarkılar, bilgisayardan, Nokia 5310 XpressMusic ve Nokia 5610 XpressMusic gibi uyumlu Nokia cihazlara aktarılabilecek. Şarkılar kredi kartı, PayPal sistemi ve kontörlü kartlar gibi çeşitli ödeme yöntemleriyle satın alınabilecek.

Nokia Music Store bazı Avrupa ülkelerinde 2007 yılı içinde açılacak; daha sonra diğer Avrupa ve Asya ülkelerine yayılacak. Avrupa’da tek bir şarkının satış fiyatı 1 Avro olurken, albüm fiyatları da 10 Avro’dan başlayacak. Kullanıcıların bilgisayar üzerinden işlem yapabilmeleri için aylık 10 Avro abonelik bedeli ödemeleri gerekecek.

Nokia Go Play etkinliğinde bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade etti: “Nokia Music Store, harika müzikler ile harika cihazları, kullanımı son derece kolay bir şekilde bir araya getiriyor. Ülkenizin yerel şarkıları da dahil olmak üzere çok geniş bir müzik arşivinden şarkılar seçebilir, bu şarkıları doğrudan Nokia cihazınıza indirebilirsiniz. İnsanlar sadece dünya listelerine girmiş hit şarkıları değil, kendi dillerindeki şarkıları da dinlemek istiyorlar. İşte bu nedenle, binlerce büyük ve bağımsız yapımcıyla işbirliği yaparak, her ülkedeki Nokia Music Store kullanıcılarına yerel şarkılar da sunuyoruz. Nokia cihazınız ya da bilgisayarınızla istediğiniz şarkıları satın alabilir ya da sınırsız sayıda şarkıyı bilgisayarınız üzerinden dinleyebilirsiniz. Sınırsız dinleme imkanı, yeni müzikler keşfetmek için büyük bir fırsat; entegre mobil cihaz ve bilgisayara indirme servisi ise her zaman yanınızda olacak bir müzik koleksiyonu oluşturmak için müthiş bir yöntem.”

Büyük firmalar tarafından yayınlanmış milyonlarca şarkının yanı sıra dünyanın her yerinden binlerce bağımsız yapımcının müziklerinin de yer aldığı Nokia Music Store’da, her ruh haline uygun parçalar bulunabilecek. Ayrıca Nokia Music Store, başka hiçbir dijital müzik mağazasında olmayan yerel şarkıları da içerecek. Başkalarının hangi şarkıları dinlediğini merak edenler için ise dinamik bir öneri motoru ve türlere göre hazırlanmış, anında güncellenen şarkı listeleri sunulacak.

Universal Music Group International CEO’su Lucian Grainge, Nokia Music Store hakkında şunları söyledi: “Hiç kuşkusuz, büyümenin yolu, dijital müzik sektöründe inovasyondan ve hayal gücünü kullanmaktan geçiyor. Kullanıcıların istedikleri şarkıları kolayca bulup satın almaları hem müzik hem de sanatçılar açısından güzel bir gelişme. Bu nedenle Nokia Music Store servisini memnuniyetle karşılıyoruz.”

Nokia Music Store’daki şarkılar yüksek kaliteli 192 Kbps WMA (Windows Media Audio) formatında olacak. Satın alınan şarkılar, Windows Media Player ya da bu yılın sonlarında sunulmaya başlayacak olan yeni Nokia Music PC istemcisi aracılığıyla Nokia cihazlara kolayca aktarılabilecek. Nokia Music PC istemcisi, şarkı listelerinin ters yönden senkronizasyonunu, yani CD’den alınarak Nokia cihazlarına ya da bilgisayara aynı anda aktarılabilmesini, ayrıca, satın alınan müziklerin otomatik senkronizasyonunu ve Nokia Music Store’a doğrudan erişimi sağlayacak. Nokia N81 kullanıcıları, bu multimedya bilgisayarın içindeki entegre müzikçalar ile hareket halindeyken de şarkı listeleri yaratabilecek, müzik koleksiyonunu yönetebilecek, şarkı ve sanatçı bilgilerini düzenleyebilecek, albümlere istedikleri görselleri ekleyebilecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları