29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Mobil Internet Trafiğinde Bir Numara
19 Nisan 2012 Perşembe 11:50

Nokia Mobil Internet Trafiğinde Bir Numara

Küresel internet kullanımına dair istatistikler sunan web analitiği şirketi StatCounter, dünya üzerinde mobil yoldan en çok internete girilen telefon markasının Nokia olduğunu açıkladı.

StatCounter şirketinin yaptığı araştırmaya göre, internete cep telefonundan girme oranları her geçen gün artıyor. StatCounter’a göre, internet erişiminde en sık kullanılan cep telefonu markası ise Nokia.

Ocak 2011 itibariyle tüm dünyada internete cep telefonundan girenlerin oranı yüzde 4,3’tü. Bir yıl sonra, yani 2012 Ocak ayında bu rakam ikiye katlanarak yüzde 8,5 oldu. Yalnızca üç yıl önce internete cep telefonundan bağlananların oranı yalnızca yüzde 0,7’ydi.

StatCounter bu olağanüstü artışı belgelemenin yanı sıra internete bağlanmakta kullanılan telefonların markalarını da araştırdı. Nokia markalı cep telefonları en yakın rakibine yüzde 10’un üzerinde fark atarak yüzde 38,4 kullanım oranıyla ilk sırada yer aldı.

İnternet Nokia cep telefonlarında uzun yıllardan beri bulunan bir özellik. Ancak cep telefonları artık teknolojinin gelişmesiyle internete girme deneyiminde bilgisayarların sağladığı rahatlık ve kolaylığı aratmaz hale geldi.

Nokia internet trafiğindeki 1 numaralı pozisyonunu korumakta kararlı. Dünyanın en etkili blogları arasında gösterilen The Next Web, Windows Phone 7’nin sosyal medya fanatikleri tarafından çok sevildiği görüşünde.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan şöyle konuşuyor: “Bizim için bir sonraki büyüme fırsatının, her seviyedeki alım gücünden insanı birbiriyle konuşturmanın da ötesinde, her seviyedeki alım gücüne göre web ve uygulama deneyimini bir milyar müşteriye daha sunmakta yattığına inanıyoruz. İnsanları bilişim çağından tam olarak yararlanmaktan alıkoyan engelleri kaldırmaya yardım etmek istiyoruz. İnsanların evlerinde bilgisayar olmasa bile cep telefonlarından internete girme deneyimini yaşamasını istiyoruz. Akıllı telefonlara tüm insanların daha kolay ve daha uygun fiyatlarla erişebilmesi hedefimize paralel olarak entegre çözümler sunma konusuna odaklanıyoruz. Nokia olarak ‘Bir Milyar Kullanıcıya Daha İnternet’ vizyonumuz ile henüz internetle tanışmamış bir milyar insana ilk defa cep telefonlarından internet deneyimi yaşatmak istiyoruz. Bu doğrultuda, Windows Phone çalışmaları kapsamında yeni görevimiz WP ekosistemini geliştirmenin yanı sıra daha fazla pazara ulaşmak ve farklı fiyat aralıkları oluşturmak olacaktır. Windows Phone platformunu güçlendirmek için Microsoft başta olmak üzere tüm iş ortaklarımızla birlikte aralıksız çalışıyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları