11 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Mapsten Yeni Servisler
06 Aralık 2008 Cumartesi 13:09

Nokia Maps'ten Yeni Servisler

Nokia Maps Ovi ile entegre yeni sürümü ile kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

Nokia, ödül kazanmış olan mobil haritalama ve navigasyon servisi Nokia Maps"in en son sürümünü ile kişiselleştirilmiş haritalama hizmeti sunan Ovi by Nokia"yı çıkardığını duyurdu. Nokia Maps ve Ovi entegrasyonu, kullanıcıların çıkacakları yolculuğu önceden evlerindeki kişisel bilgisayarlarında planlayıp cep telefonlarındaki haritalarda senkronize etmelerine olanak veren ilk ücretsiz servis olma özelliği taşıyor.

Buna ek olarak, Nokia Maps çok sayıda yeni özellik eklenerek güncellendi. Bu özellikler arasında yer alıyor.

"Nokia, tüm bu özelliklerle Nokia Maps"in kullanılabilirliğini gözle görülür ölçüde zenginleştirmiştir; ayrıca Ovi servislerinin entegrasyonuyla bu servisin işlevselliği de arttı," diyen Nokia yetkilileri şöyle devam ediyor, "Nokia Maps, cep telefonumuz ile kişisel bilgisayarımız arasında sevdiğimiz yerleri senkronize edebilen tek servis. Bu özellik Nokia Maps"in diğer kişisel navigasyon cihazlarına tercih edilmesinin en önemli sebep haline geliyor."

Maps on Ovi sadece bir adres bulma aracı değil. Önümüzdeki aylarda Maps, dilediğiniz yerleri saklayıp organize edebileceğiniz, yolculuklarınız için ilk planları yapacağınız, daha sonra yeniden düzenleyebileceğiniz bir platform haline de gelecek. Böylece herkes o anda bulunduğu noktayı ve kişisel ya da sosyal açıdan anlamlı bulduğu tüm içeriği dostlarıyla paylaşabilecek, onları etkinliklerine ve deneyimlerine davet edebilecek.

Nokia Maps ile gelen diğer yeni hizmetler arasında trafik kamerası uyarıları, güvenli noktalar ve trafik akışı bilgilerine anlık erişim sağlama olanağının yanı sıra 300.000"den fazla kayıtla 450"yi aşkın noktada gerçek zamanlı etkinlik ve sinema bilgisi veren Wcities etkinlik rehberi de yer alıyor.

Yaya navigasyonu Yürü (Walk), yeni ilavelerle son sürümün kaldığı yerden devam ederek, sanal olarak A noktası ile B noktası arasında en kısa mesafeyi gösterip sizi daha az yürüten kestirme yol rehberlik özelliği de taşıyor. Eğer şehir içinde dolaşıyorsanız yaya navigasyonu yürüyüşünüz esnasında bir sinyal sesi ve titreşimle dönmeniz gereken köşeleri size haber veriyor. Haritalardaki ayrıntı düzeyi, aynı metro istasyonundaki farklı çıkışları bile size gösterecek denli yükseltilmiş bulunuyor.

Haritaların kalitesinin daha da artmasının ardında yatan nedenlerden biri de Nokia ile NAVTEQ arasındaki güçten doğan sinerji. Bu yakın işbirliği, Nokia"nın NAVTEQ"in lokasyon tabanlı deneyimleri zenginleştiren, daha yüksek kalitede ve geniş kapsama alanı sunan harita verilerinden daha iyi faydalanabilmesine olanak tanıyor.

Belirlenen modellerle uyumlu Nokia Maps uygulamasının yeni sürümü, Nokia Beta Labs web sitesi http://www.nokia.com/betalabs adresinde incelenebilir. Çevrimiçi sürümüne ise http://maps.ovi.com adresinden ulaşılabilir. Her iki versiyon da Beta sürüm olduğu için, ürünün bazı özelliklerine ulaşılamayabilir; ancak bunlar daha ilerki yazılım sürümlerine ilave edilecektir.


(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları