28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Maps ve Lonely Planet İşbirliği
01 Eylül 2008 Pazartesi 11:51

Nokia Maps ve Lonely Planet İşbirliği

Lonely Planet içeriği ile zenginleşen Nokia Maps, tüm dünyayı avuçlarınıza bırakıyor.

Nokia, dünyanın lider seyahat bilgi şirketi Lonely Planet ile ortak bir çalışma başlattı. Artık seyahat tutkunları Nokia Maps aracılığıyla Lonely Planet içeriğine ulaşabilecek.

Şu an için 100"den fazla mekan bilgisine sahip olan ve yeni mekanların da eklenmeye devam ettiği Lonely Planet içerikli Nokia Maps, dünyanın en popüler turistik mekanlarını kapsıyor. Bundan böyle Lonely Planet rehberleri, Nokia Maps kullanıcılarına gittikleri yerlerde nerede yemek yemeleri, alışveriş yapmaları ya da uyumaları gerektiği konusunda yardımcı olacak, gece yaşamı ve popüler mekanlara dair bilgiler sağlayacak.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada Nokia yetkilileri, "Macera ve bağımsızlık kelimeleri ile eşanlamlı olan Lonely Planet, gezginler ve seyahatseverler arasında çok ünlü bir marka. Nokia Maps kullanıcılarımızı, bu markanın sunduğu lokal mekanlar ve uzman tavsiyeleri ile buluşturacağımız için heyecanlıyız. Böylece Nokia, yenilikler sunmaya ve kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Lonely Planet CEO"su Stephen Palmer ise "Bu anlaşma ile Lonely Planet her an, her yerde ulaşılabilecek bir içeriğe dönüşüyor. Böylece gezginlerin sık sık kafalarını karıştıran "bugün nereyi keşfetsem?" ya da "bugün nerede yemek yesem?" gibi sorulara biz cevap vereceğiz. Nokia ile birlikte her geçen gün daha çok gezginin dünyası ile bir bağ kurmuş olacağız" diyor.

Nokia Maps 2.0, Navteq ve TeleAtlas"ın sunduğu vektör haritaları kullanıyor ve 70"den fazlasının navigasyon tuşları ile gezilebildiği 200"ün üzerinde ülkeyi kapsıyor. Haritalar İnternet aracılığıyla cihazlara direkt olarak yüklenebiliyor ya da bir bilgisayar üzerindeki Nokia Map Loader (harita yükleme donanımı) aracılığıyla elde edilebiliyor.

Nokia Maps 2.0 ve Map Loader, belirlenen bazı cihazlar için ücretsiz* olarak sunuluyor. Yükleme işlemleri ve daha fazla ayrıntı için www.maps.nokia.com adresi ziyaret edilebilir.

*Şartlar ve koşullara tabidir. Veri aktarımı ücretlendirilebilir.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları