26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia Avvenu’yu Satın Alıyor
08 Aralık 2007 Cumartesi 11:11

Nokia Avvenu’yu Satın Alıyor

Nokia, mobil erişim ve paylaşım teknolojileri sunabilmek amacıyla Avvenu’yu satın alıyor.

Nokia, kullanıcılara mobil cihazları üzerinden kişisel bilgisayarlarındaki dosyalara bilgisayarları kapalı olsa bile güvenli bir şekilde erişerek bu dosyaları kullanma ve paylaşma olanağı veren Internet servisleri sunan Avvenu’yu satın alıyor. Nokia, bu sayede mobil operatörlere yönelik çözüm portföyünü daha da genişletmenin yanı sıra, mobil çalışan kullanıcılara güvenli dosya erişimi ve paylaşım servisleri sunmayı hedefliyor. Satın almayla ilgili işlemler devam ediyor.

Nokia, bilgisayar içeriklerine erişimin mobil verimliliği tamamlayıcı bir unsur olduğuna ve mobil iletişimin etkinliğini artıracağına inanıyor. Smartphone kullanımının tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve yapılan araştırmalar gösteriyor ki birçok kullanıcı mobil cihazları üzerinden bu içeriklerle ilgili işlemler yapıyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Nokia CEO’su Olli-Pekka Kallasvuo şunları ifade etti: “Avvenu’yu satın alarak kurumsal mobilite stratejimiz doğrultusunda yeni bir adım atacağız. Avvenu’nun digital locker dosya erişim ve paylaşım teknolojisi sayesinde, kullanıcılar mobil cihazları ya da İnternet erişimi olan diğer cihazlar üzerinden kişisel bilgisayarlarındaki dosyalara bilgisayarları kapalı bile olsa uzaktan erişebiliyor, bu dosyaları diğer kişilerle paylaşabiliyorlar. Nokia, Avvenu’nun sunduğu teknolojiyi kendi çözüm ve servislerine entegre ederek, kurumsal mobilite çözümlerini genişletecek. Bu çözümler, kullanıcılara kendi içeriklerine mobil cihazlar üzerinden zaman ve yer sınırlaması olmadan erişme olanağı sunarak verimliliği artıran araçları içerecek.”

Avvenu CEO’su Richard French ise şunları söyledi: “Nokia’nın kullanıcıları dünyanın neresinde olursa olsun, kişisel bilgisayarları yanlarında olmasa da bilgi ve içeriklere hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini sağlama vizyonunu paylaşıyoruz. Deneyimli ekibimiz ve patentli teknoloji platformumuz bu vizyonun gerçekleşmesine yardımcı olurken, Nokia’nın kapsamlı teknolojisi ve piyasa kaynakları yeni Internet servislerimizi piyasaya sürme sürecini hızlandıracak.”

2004 yılında kurulan Avvenu’nun merkezi Kaliforniya, Palo Alto’da bulunuyor. Avvenu, 1 Ocak 2008’de geçerlilik kazanacak yeniden yapılanma kapsamında Nokia’nın yeni Servis ve Yazılım birimine entegre edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları