28 Temmuz 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia, Stratejisini Yeniliyor
16 Ekim 2008 Perşembe 13:03

Nokia, Stratejisini Yeniliyor

Nokia, kurumsal mobilite çözümlerini ve stratejisini yeniliyor.

Endüstri alanında değişen eğilimleri çok iyi gözlemleyerek vizyon geliştiren ve tüketici Internet hizmetlerine yoğunlaşan mobil iletişim devi Nokia, stratejisini sınıfının en iyi cihazlarını ve çözümlerini pazara sunmaya ve dünyanın önde gelen teknoloji tedarikçileriyle stratejik ilişkilerini daha da güçlendirmeye odaklıyor.
Nokia, kendisine ait olan güvenlik duvarı arkası (behind-the-firewall) mobilite çözümleri geliştirme ve pazarlama planlarını sonlandırma kararı aldı; ancak, teknoloji ve uzmanlığını bu kez son kullanıcılarına sunduğu yeni anında e-posta (push e-mail) hizmetine yönelik olarak tahsis edecek. Nokia ayrıca, Microsoft, IBM, Cisco gibi endüstride lider kurumsal tedarikçilerin yazılım çözümlerini Nokia cihazlarıyla birleştirerek kurumsal çözümlerini de yeniden şekillendirmeyi planlıyor.

Nokia yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları değerlendirmede şöyle diyor, "Hem Cisco ve Microsoft gibi endüstride lider kurumsal teknoloji ortaklarıyla, hem de geniş bir yelpazeye yayılan çok sayıda operatör ve kanal ortaklarıyla son derece yakın ilişkiler içindeyiz. Onlarla birlikte ilerlerken kanal deneyimimizi ve müşteri tabanımızı da birleştirerek cihaz alanındaki uzmanlığımızı kullanacak ve kurumlara bir dizi uçtan uca kusursuz çözüm sunacağız. Microsoft Exchange ActiveSync kullanan Nokia E71"in kazandığı başarı bu yeni yaklaşımımızın son derece cazip olduğunu örnekliyor. Ayrıca, müzik, oyun, medya, mesajlaşma ve bağlam-temelli hizmetlerde tüketicilerimize yönelik kilit internet hizmetleri alanındaki yatırım stratejilerimizi de sürdürüyoruz."

Temel faaliyeti olan mobiliteye daha fazla odaklanma yönünde bir adım daha atan Nokia, güvenlik uygulamaları faaliyetlerinin olası bir finans yatırımcısına satılmasına yönelik ciddi adımlar atılmış olduğunu da duyurdu. Nokia yetkilileri konuyla ilgili şöyle bir değerlendirme yapıyor, "Bu satış işlemi gerçekleşirse, güvenlik uygulamaları faaliyetleri için son derece olumlu bir gelişme olacak ve yeni yapılanma sayesinde en yüksek potansiyeline ulaşabilecek. Söz konusu yatırımcı, bu faaliyetlerin gelişmesinin sürdürülmesine ve büyütülmesine, mevcut müşteri ağına hizmet vermeye, çalışanlarını korumaya ve motive etmeye son derece kararlı." Satış işlemi ile ilgili haberler, yatırımcı ile Nokia arasındaki sözleşme koşulları kesinleşince son halini bulacak ve halka duyurulacak.

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcı Terry Myerson konuya ilişkin değerlendirmesinde şöyle diyor, "Microsoft Exchange ActiveSync"in 40"ın üzerinde Nokia S60 cep telefonunda pazara sunulmasında görüldüğü gibi, Microsoft ve Nokia birlikte çalışarak müşterilerimize muhteşem deneyimler yaşatmaya kararlı bir çizgi izliyor. Bizler Microsoft olarak, Nokia ile işbirliğimizin süreklilik kazanmasını dört gözle bekliyor, iletişim birliği sayesinde her iki firma olarak da muazzam fırsatlara hitap edebileceğimizi umuyoruz."

Cisco Kablosuz Ağ ve Güvenlik Teknolojileri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Brett Galloway ise şöyle diyor, "Ses ve veri iletişimde, Nokia"nın en yüksek kalite mobil cihazları ile Cisco"nun birleştirilmiş iletişim ve kablosuz ağ hizmetlerini bir araya getiren mobil kurumsal çözümler sağlamak üzere Nokia ile işbirliği yapmaktayız. Dünya genelinde tüm kurumsal müşterilerimize çözümler sunmak üzere Nokia ile işbirliğimizi geliştirmeyi heyecanla bekliyoruz."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları