23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nokia, 6220 Classici Tanıttı
15 Şubat 2008 Cuma 12:43

Nokia, 6220 Classic'i Tanıttı

Nokia, Mobile World Congress 2008’de, yeni Nokia 6220 Classic ürününü tanıttı.

Nokia, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2008’de, yeni Nokia 6220 Classic ürününü tanıttı. Nokia 6220 Classic, 5 megapiksel kamerayı A-GPS işlevselliğiyle birleştirerek paylaşmayı yeniden tanımlıyor. Nokia 6220 Classic ile yüksek kaliteli görüntü ve videolar çekilebiliyor, etiketlenebiliyor (geotagging), düzeltilebiliyor ve online ya da cepten cebe paylaşılabiliyor, hatta televizyonda izlenebiliyor. Nokia 6220 Classic’in, 2008’in ikinci çeyreğinde belli pazarlara sunulması bekleniyor.

Nokia 6220 Classic’in en ilgi çekici yönü, Xenon flaş ve Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamerası. Yüksek hızlı HSDPA (Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme)* bağlantısıyla, blogları güncellemek ya da Share on Ovi, Flickr gibi favori paylaşım sitelerine fotoğraf ya da video yüklemek, doğrudan Nokia 6220 Classic üzerinden gerçekleştirilebiliyor. A-GPS işlevselliğiyle, fotoğraflara mekan etiketleme (geotagging) yapılabiliyor. Böylece, fotoğrafları aramak ve paylaşmak kolaylaşıyor. Görüntüler, entegre TV çıkışı özelliğiyle, televizyon ekranında izlenebiliyor; kablosuz Bluetooth bağlantısıyla, cepten cebe gönderilebiliyor ya da telefonun 2,2 inçlik geniş ekranında tam renkli olarak izlenebiliyor.

Nokia yetkilileri, yeni Nokia 6220 Classic’i şu şekilde değerlendiriyorlar: “Nokia 6220 Classic, Web 2.0’ı yeni kullanmaya başlayanlara ve deneyimli blogger’lara fotoğraf ve videolarını kolayca çekme, kaydetme ve paylaşma imkanı veriyor. Fotoğrafları kaydetme, etiketleme ve yükleme, artık, fotoğrafı çektikten birkaç saniye sonra cep telefonu üzerinde yapılabiliyor. Nokia 6220 Classic, 5 megapiksel kamerası, otomatik odaklama özelliği ve Xenon flaşı ile, tek amaçlı dijital kameralar karşısında güvenilir ve uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor. Buna ek olarak, mekan etiketleme (geotagging), Nokia Maps ve tam navigasyona yükseltme olasılığı için A-GPS işlevselliği içeriyor.”

Nokia 6220 Classic, yeni Nokia Maps 2.0 uygulaması yüklenmiş olarak sunuluyor. Bu uygulama, tüketicilere, en iyi yol tariflerinde ya da herhangi bir şehirdeki yeni restoranları, otelleri, turistik yerleri ve diğer ilgi çekici noktaları keşfetmede yardımcı oluyor. Önceden yüklenmiş olan WidSets servisi, web içeriğini, widget adı verilen mini uygulamalar kanalıyla doğrudan cihaza getiriyor. Böylece, güncel haberlere, oyunlara ve web topluluklarına hızlı ve kolay erişim imkanı sunuyor. Tam donanımlı tümleşik bir cihaz olan Nokia 6220 Classic, Internet tarayıcı, e-posta, müzik çalar, RDS destekli FM radyo ve 8 GB’ye kadar çıkabilen bellek de içeriyor.

Nokia 6220 Classic, görüntüleme yeteneklerine ek olarak, Geniş Bantlı AMR desteği (Adaptive Multi Rate – Wideband) de sunuyor. Bu teknoloji, telefon konuşmalarında insan sesine daha doğal bir ton kazandırıyor. Ayrıca, trafik ya da kamu alanı gibi gürültülü bir ortamda konuşma yaparken yardımcı oluyor.

* Operatör ve/veya servis sağlayıcı desteği gerekmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları