05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nişantaşı Üniversitesi’nden İşsizlik Maaşı
16 Temmuz 2012 Pazartesi 14:10

Nişantaşı Üniversitesi’nden İşsizlik Maaşı

Nişantaşı Üniversitesi belirli bir not ortalamasının üzerindeki mezunlarına iş ararken ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ayda 1000 TL işsizlik maaşı vermeyi garanti ediyor.

Nişantaşı Üniversitesi öğrencisi aldığı teorik ve pratik eğitim sayesinde iş yaşamına diğer mezunlardan bir-sıfır önde başlıyor. Bu yıl Meslek Yüksekokulu’ndan ilk mezunlarını veren Nişantaşı Üniversitesi, 2012-2013 öğretim yılında 4 yıllık lisans öğrencilerine ayrıcalıklı bir üniversite sistemi sunmaya hazırlanıyor. Yetişmiş insan gücünün eksik olduğu alanların öncelikli olarak seçildiği Üniversite’de 3 fakülte ve 10 bölümünde yarım gün teorik yarım gün pratik eğitim uygulanacak. İkinci bir sınava gerek kalmadan yüksek lisans yapma şansına da sahip olacak başarılı Nişantaşı öğrencileri, hem okuyup hem çalışabilecekleri bir sistem ile mesleklerine başlamaya hazır bir donanımla mezun olacak. Mezuniyet sonrasında da işe giren öğrencilerinin, işsiz kalması durumunda insan kaynakları atölyesi ile destek olan üniversite ayda 1.000 TL işsizlik maaşı ile de öğrencilerin azami ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlayacak.

İlk yıl, 3 fakülte ve 10 bölüm açılacak
Topkapı’da 10 bin metrekarelik bir alana kurulan Nişantaşı Üniversitesi 2012-2013 eğitim yılına 3 fakülte ve 10 bölümle başlayacak. Farklı sektörlerde gerçekleştirilen fizibilite çalışmaları sonucunda tespit edilen kalifiye eleman açıklarına paralel olarak açılması kararlaştırılan bölümler  “İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi”, “Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi” ile “Sanat ve Tasarım Fakültesi” üniversitenin lokomotifi olacak.

Bölümler açılmadan önce yapılan fizibilite çalışmaları ile değişik sektörlerden, özel şirketlerle protokoller imzalayan Nişantaşı Üniversitesi, bu protokoller sayesinde öğrencilerine daha fazla staj ve iş imkanı sağlıyor. Yapılan araştırmalar özellikle “sağlık yönetimi”, “sivil hava ulaştırma işletmeciliği”, “uluslararası ticaret ve lojistik” öğrencilerinin kolay iş bulabileceğini ortaya koyuyor.

İşsiz kalana işsizlik maaşı da Nişantaşı Üniversitesi’nden
Nişantaşı Üniversitesi dünyada örneği olmayan bir uygulamaya imza atıyor. Belirli bir not ortalamasının üzerindeki mezunlarına işsizlik maaşı vermeyi garanti ediyor. Üniversiteden başarı ile mezun olmuş ve iş hayatına atılmış Nişantaşı öğrencisinin,  bir süre sonra işyerine bağlı sebeplerle işsiz kalması durumunda üniversitenin insan kaynakları atölyesi devreye giriyor. Atölye bir yandan kendi mezununa iş ararken bir yandan da mezununun azami ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ayda 1000 TL işsizlik maaşı ödüyor. Mezunlar, işsizlik maaşını 6 ay boyunca alabiliyor.

İddialı Bölümler var
Üniversitenin en iddialı bölümleri arasında, “Uluslararası Ticaret ve Lojistik”, “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği”, “Moda Tasarımı”, “Çocuk Gelişimi” ve “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik” bölümleri yer alıyor.

1+4+1 Eğitim Sistemi İle Yüksek Lisans Diploması
Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Sistemi’nde lkendi modelini yaratıyor. İlk yıl İngilizce hazırlık sınıfını okuyacak öğrencilerin, ikinci yıldan itibaren kendi tercih ettikleri 4 yıllık bölümlerde okuyabilecekler. Son yıl olan 6. yılda ise, başarı puanı belli bir ortalamanın üzerinde olan öğrenciler ücretsiz olarak tezsiz yüksek lisans yapabilecekler. Levent Bey konu ile ilgili şunları söylüyor; Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, sade bir üniversite mezunu olarak değil, kariyer avcılarının tercih ettiği gibi, yüksek lisans diplomasıyla mezun olacaklar”.

İstanbul eğitim için sınır değil. Dileyen Londra’da dileyen New York’ta eğitimine devam edecek.
Yakın zamanda bir dünya üniversitesi olmayı hedefleyen Nişantaşı Üniversitesi, kendi öğrenci dönüşüm programlarını uygulayama koymak için Londra ve New York’ta Nişantaşı Üniversite’si açmak için çalışmalara başladı. Üye oldukları diğer dönüşüm programlarıyla öğrenciler 82 ülke ve 28 üniversite’de eğitim görebilecekler.
Burs olanağı en fazla olan üniversite, Nişantaşı Üniversitesi
Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerinin iyi bir eğitim alabilmesi için burs olanaklarını zorluyor. Öğrencilerine yüzde 25’ten yüzde 100’e kadar burs imkanı sağlayan üniversitede, kardeşler %5, şehit çocukları tam burslu, ilk 100-1000-5.000-10.000 derecesine giren öğrencilere ise derecelerine göre burslar sağlanacak. Öğrencilerin kurucu vakıf bursu alabileceği üniversitede, ilk 3 tercihe 2.000 TL eğitim bursu da sağlanıyor.

Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde açılan bölümler;
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
1. Psikoloji
2. Sosyal Hizmet
3. Sağlık Yönetimi
4. Uluslararası Ticaret ve Lojistik
5. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Mühendislik Mimarlık Fakültesi
1. Mimarlık
2. İnşaat Mühendisliği

Sanat ve Tasarım Fakültesi
1. İç Mimarlık
2. Moda Tasarımı
3. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları