16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nikeın Yeni Reklam Filmi
02 Mayıs 2008 Cuma 14:44

Nike'ın Yeni Reklam Filmi

Nike'ın Euro 2008 için çektiği ve Futbolunu Bir Üst Seviyeye Çıkart mesajı veren yeni reklam filmi gösterime girdi.

Nike"ın Euro 2008 için çektiği ve "Futbolunu Bir Üst Seviyeye Çıkart" mesajı veren yeni reklam filminde, genç bir futbolcunun futbola ilk başladığı yıllar, ilerleyen zamanlarda gösterdiği gelişim, daha sonrasında ulaştığı başarı ve ülkesini temsilen oynadığı maçlar gösteriliyor.

Aralarında Cristiano Ronaldo, Cesc Fabregas, Ronaldinho, Wayne Rooney, Ruud Van Nistlerooy, Zlatan Ibrahimovich, Marco Materazzi ve Rafael Marquez"in de bulunduğu dünyanın en iyi futbolcuları, Nike"ın reklam filminin iki dakikalık tanıtımında rol alıyor.

Guy Ritchie"nin yönetmenliğini yaptığı bu futbol yolculuğunda seyirci, her şeyi reklamda oynayan futbolcunun gözünden görüyor. Bu eşsiz yaklaşım, seyirciyi filmde olan biten her şeyin merkezi yapıyor.

Futbolda bir üst seviyeye çıkmak için yetenekli, kondisyon sahibi, zihinsel açıdan sağlıklı, duygularını kontrol altına alabilen, en iyi ürünleri kullanan ve biraz da şanslı bir futbolcu olmak gerekir. Çünkü zirveye çıkmak kolay değildir!

Seyirci Nike"ın bu yeni reklam filminde, keşfedilmek ve bir sonraki seviyeye çıkabilmek için yapılması gerekenleri görüyor. Futbolcunun gözünden tüm o iniş - çıkışlara tanıklık ediyor. Günümüz futbolcularının bu yolculuk boyunca yaşadığı heyecanı, fedakarlıkları, mutluluğu ve çılgınlıkları onlarla birlikte yaşıyor.

Seyirci, futbolcuların teknik açıdan, fiziksel ve zihinsel olarak yeni koşullara adapte olması gerektiğini çok geçmeden anlıyor. Onlar, zorluklarla mücadele ediyor, bir takımın parçası olmayı öğreniyor ve antrenmanlarda hiç durmaksızın çalışıyor. Galibiyetin tadını çıkarıyor, fiziksel güçlüklerle başa çıkıyor, kritik maçlarda alınması gereken önemli kararların stresini yaşıyor ve zaman zaman diğer yıldız oyuncular tarafından alt ediliyor.

Hikaye, Arsene Wenger"in kendi yerel takımı için frikikten attığı golün ekrana gelmesiyle başlıyor. Sonrasında Wenger için Arsenal"in maçlarını televizyondan izleme dönemi kapanıyor ve Arsenal formasıyla sahaya çıkma zamanı geliyor. Bir maçta Cesc Fabregas"tan öpücük alıyor ve bir diğer maçta Fabregas"ın haykırışlarına maruz kalıyor.

Wenger, Manchester United ile karşılaşılan maçta stadyumu dolduran futbol tutkunlarının enerjisine tanık oluyor. Kendini, Inter Milan ve FC Barcelona gibi Avrupa futbolunun dev isimleri karşısında Arsenal"in ortaya koyduğu mücadelenin ortasında buluyor.

Wayne Rooney"nin vuruşlarına, Zlatan Ibrahimovich"in isabetli şutlarına, Cristiano Ronaldo"nun göz alıcı futboluna ve muhteşem hızına, Marco Materazzi"nin attığı gollere bizzat sahanın içinde tanık oluyor. Camp Nou"da Ronaldinho"nun elini sıkıyor ve onun kendinden emin gülümseyişini izliyor. Ronaldinho"nun bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, hızı ve eşsiz yeteneği karşısında büyüleniyor.

Yolculuk Hollanda ve Portekiz arasında oynanan final maçıyla sona eriyor. Bu maçta seyirci bir kez daha Wenger"in Manchester Unitedlı rakibi Cristiano Ronaldo ile karşılaşıyor. Ancak bu kez kanatlarda, böyle bir ortamda bile "Futbolunu Bir Üst Seviyeye Çıkart" mesajını veren takım arkadaşları Ruud Van Nistlerooy ve Wesley Schneijder bulunuyor.

Bu kısa reklam filminde oynayan Cristiano Ronaldo"nun konu hakkındaki görüşleri şöyle: "Bir futbolcuyu zirvede tutan şey daha iyi bir futbolcu olmak için gösterdiği daimi çabadır. Amaç her zaman futbol anlayışını bir üst seviyeye taşımak olmalıdır. Hepimiz bu işe temelden başladık ve farklı çalışma şekilleriyle fiziksel, ruhsal veya duygusal desteklerle bir üst seviyeye çıktık."

Bu TV reklamının yanı sıra futbolseverler, www.nikefootball.com adresini ziyaret ederek, bu filmdeki bazı futbolcuların herkesi daha iyi futbol oynama, hiçbir zaman pes etmeme ve futbol anlayışını bir üst seviyeye çıkarma konusunda insanları harekete geçirmek amacıyla diğer futbolcularla oluşturduğu güç birliğine tanıklık edebilirler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları