18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nihat Kantar Datateknik CEO’su Oldu
05 Haziran 2012 Salı 14:45

Nihat Kantar Datateknik CEO’su Oldu

Mobil teknolojiler alanında ve bilişim sektöründe lider ve vizyoner firmalarında önemli görevler üstlenen Dr. Nihat Kantar Datateknik CEO’su (İcra Kurulu Başkanı) olarak göreve başladı.

Bilişim sektörünün önde gelen sistem entegratörlerinden olan Datateknik, şirketin global teknoloji yapısına ve dünya çapındaki gelişen aksiyonlarına paralel olarak, yönetim vizyonunu da önemli isimlerle güçlendiriyor.

2012’ye birçok alanda güçlü iş ortaklıkları, yeni global sertifikasyonlar ve gelişen ürün gamı ile merhaba diyen Datateknik, yenilenen vizyonuna paralel olarak yönetsel alanda da önemli adımlar atmaya devam ediyor. Mobil teknolojiler alanında ve bilişim sektöründe dünyanın lider ve vizyoner firmalarında önemli görevler üstlenen Dr. Nihat Kantar da bu vizyonun önemli bir yansıması olarak, Mayıs 2012 itibarıyla Datateknik ailesine katıldı.

Datateknik’te CEO ve İcra Kurlu Başkanı olarak görevlendirilen Dr. Nihat Kantar, Cisco, Nokia, Motorola gibi pazarda söz sahibi firmaların yükselen pazarlardaki operasyonlarının yürütülmesini ve sürdürülebilirliğini sağladı.

Dr. Nihat Kantar, yeni dönemde Datateknik’in ulusal ve uluslararası tüm iş süreçlerinden sorumlu olacak. Şirketin global pazarlardaki hedeflerine de odaklanacak olan Dr. Nihat Kantar, özellikle yükselen ve gelişen pazarlarda kilit projelerin gerçekleştirilmesi noktasındaki süreçlerin de yönetimini üstleniyor.

Profesyonel kariyerine 25 yıldır devam eden Nihat Kantar, şirketlerin kurumsal ve ticari vizyonlarının belirlenmesi, buna uygun iş modelleri geliştirilmesi, operasyon ve satış ekiplerinin yapılandırılması, organizasyon yapısının vizyon hedeflerine uygun hale getirilmesi, insan yönetimi ve motivasyon teknikleri konusunda uzun yıllara dayanan deneyimini Datateknik için değerlendirecek.

Nihat Kantar:
1987 yılında İngiltere’ye giden ve orada çalışma hayatına atılan Nihat Kantar, MBA, Telekom mühendisliği ve 3G alanında master yaptı. 2009’da tamamladığı doktorasını ise Liderlik Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler alanında gerçekleştirdi. İngiltere’den sonra 2001’de Türkiye’ye dönen Kantar, 4 yıl Nortel’de çalıştıktan sonra 2006 yılında Nokia’da göreve başladı. Nokia’da Opeasyondan Sorumlu Lider olarak çalışan Kantar, merkez Suudi Arabistan olmak üzere Körfez bölgesinden sorumlu oldu. 2008’de Cisco’ya geçen Kantar, LATAM, AFRIKA, DOĞU AVRUPA ve ORTADOĞU bölgesinde ekipler kurarak 3 yıl boyunca Emerging Markets Direktörlüğünü üstlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları