25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nexum’a Üstün Başarı Ödülü
26 Aralık 2011 Pazartesi 12:49

Nexum’a Üstün Başarı Ödülü

Nexum, Dünya’nın en kısa süreli kampanya sitesi ve Türkiye’nin ilk online partisi Lenovo Like Online Party ile Interactive Media Awards’tan Üstün Başarı ödülü kazandı

Nexum Creative, Lenovo için gerçekleştirdiği Like Online Party mikro sitesi ile interaktif dünyanın en saygın yarışmaları arasında yer alan Interactive Media Awards’dan (IMA) Üstün Başarı ödülünü kazandı. Nexum Creative CEO’su Filiz Behrendt daha önce Siemens İngiltere Ev Aletleri için tasarladıkları Stainart projesiyle  Interactive Media Awards’tan ödül aldıklarını belirterek uluslararası platformlarda ödül kazanmanın  heyecan verici olduğunu belirtti.

Türkiye’nin ilk online partisi

Filiz Behrendt, müşterilerinin iş hedefleri doğrultusunda yenilikçi ve yaratıcı projeler gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, Lenovo Y ve Z serisi notebooklarını tanıtmak için interneti ve sosyal medyayı farklı şekilde kullanan bir kampanya tasarlama fikriyle yola çıktıklarını söyledi. Behrendt, ürünün özelliklerini ve eğlenceli yapısını da göz önüne alarak ses getirecek, isteyen herkesin ulaşım sıkıntısı olmadan kolayca katılabileceği, sosyal medyanın kullanılacağı bir parti düşündüklerini ve Türkiye'de bir ilk olan online yılbaşı partisini tasarladıklarını belirtti.

Dünyanın en kısa süreli kampanya sitesi

Like Online Party,  party.eglenceyesendekatil.com adresinde 29 Aralık 2010 saat 20.00'da kapılarını açtı. Partinin biletleri facebook profiliydi ve sitedeki duvar eklentisi ile DJ’lerin dahil olduğu spontane sohbetler gerçekleşti. Duvarda paylaşılan yorumlar aynı zamanda ziyaretçilerin facebook profillerinde yer aldı. Sitede güncellemeye gerek kalmadan bir anda beliren quizler ile yarışma heyecanı yaşandı. Lenovo ile ilgili soruları SMS’le cevaplayanlar hediye kazandı. Partinin öne çıkan bir diğer özelliği de dünyanın en kısa süreli kampanya sitesi olmasıydı. Parti saatine kadar kapalı olan site yalnızca 3 saat açık kaldı. Hem siteden hem de Virgin Radio'dan takip edilen partinin offline versiyonu ise Kanyon'da gerçekleşti.

Interactive Media Council tarafından düzenlenen Interactive Media Awards, dünyanın önde gelen web sitesi tasarımcı, yazılımcı, programcı, reklamcılarıyla dijital alanda çalışan diğer profesyonelleri bir araya getiriyor. Merkezi New York’ta bulunan Interactive Media Council, interaktif dünyada kalite standartlarını yükseltme ve en iyi uluslararası örnekleri belirlemek amacıyla, web sitesi tasarımı, reklamcılık, halkla ilişkiler, habercilik ve yayımcılık sektörlerinin önde gelen uzmanları tarafından kuruldu. Halen 14 ülkeden 100 profesyonelin katılımıyla faaliyetlerini sürdüren New York merkezli kurumun ödül jürisinde, Blip.tv Kurucu Ortağı Dina Kaplan, CNNmoney.com'dan Aaron Gallagher, Time Warner İş Geliştirme'den Nicholas Carlos gibi isimler yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları