20 Ocak 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nexum Boğaziçi Turquality Kapsamında
09 Mart 2011 Çarşamba 12:20

Nexum Boğaziçi Turquality Kapsamında

Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alan ve yazılım ihracatında ilk 10 şirket arasında bulunan Nexum Boğaziçi, Turquality kapsamına girdi.

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality, üye markalarını sadece tanıtım ve ürün geliştirme konularında değil lisans ve bilişim yatırımlarında da destekliyor. Artık, Turquality programı kapsamında desteklenen markalar Nexum"dan alacakları lisans ve bilişim danışmanlığı hizmetlerinde devletten yüzde 50 destek alabilecekler.
Nexum Boğaziçi CEO"su Emre Gürül Turquality kapsamına alınmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Türkiye"nin markalaşma sürecindeki en önemli projelerinden biri olan Turquality programında yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Nexum olarak yurtiçinde ve yurtdışındaki müşterilerimiz için gerçekleştirdiğimiz projelerle uluslararası başarılara imza atıyoruz. Türkiye"de büyük şirketlerin yanı sıra dünya şirketleri ile yabancı pazarlarda rekabet etmeyi hedefleyen şirketlere yönelik projeler gerçekleştiriyoruz. Turquality kapsamında çok daha büyük hedeflere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz."
Turquality, günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik eden bir destek platformudur. Turquality Destek Programı kapsamına alınan firmalar destek kapsamına alındıkları tarihten itibaren uluslararası pazarlarda rekabet avantajını artırıcı alanlarda yapacakları harcamaları, müsteşarlık tarafından yetkilendirilmiş danışmanlık firmalarından satın alınan hizmetlere ait olduğu takdirde %50 oranında desteklenmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları