17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Netsis’ten E-Netsis
27 Haziran 2007 Çarşamba 10:45

Netsis’ten E-Netsis

Netsis, E-Netsis uygulamasını, yeni dönemdeki Internet teknolojisi yatırımları ile geliştiriyor.

Yerli yazılım sektörünün lideri Netsis, sektörde ilklere imza atmayı sürdürüyor. Netsis, geçtiğimiz yıllarda, her zaman bir adım önde olmak isteyen firmaların hizmetine sunduğu E-Netsis uygulamasını, yeni dönemdeki Internet teknolojisi yatırımları ile geliştiriyor. İşletmelere yeni bir iş felsefesi getiren ve tüm iş süreçlerini internet ortamına taşıyan E-Netsis, şirketlere katma değer getirirken, küreselleşen dünya ekonomisinde rekabet üstünlüğü sağlıyor.

E-netsis ile Internet üzerinde gerçekleşen B2B uygulamalarının, maliyetleri düşürürken, daha hızlı ve verimli iş imkanı sağladığını kaydeden Netsis Satış Direktörü Tamer Efeçınar, "Sözcük anlamı, şirketten şirkete ticaret (Business-to-Business) olan B2B, Internet üzerinden şirketler arası pazarlama ve satış uygulamalarına verilen kısa addır. B2B ortamı karşılıklı alım-satım işlemini gerçekleştiren her iki tarafa da önemli faydalar sağlar. Bunların en önemlisi her zaman gerçek bilgi ile hareket edebilmektir. Bunun yanı sıra, müşteri taleplerinin daha hızlı değerlendirilmesi, bürokratik işlemlerin azalması, müşteri memnuniyetinin artması, satın alma maliyetilerinin düşmesi, sistem içi disiplin sağlanması gibi faydalar sıralanabilir" diye konuştu.

Efeçınar, E-netsis kapsamında yer alan B2B ve B2C uygulamaları arasındaki farkı ise şöyle tanımladı: "Internet üzerinden firmaların alım-satım işlemlerini B2B (business to business) ile ifade ederken, doğrudan tüketicilerin alım-satım işlemlerini B2C (business to consumer) olarak tanımlıyoruz. B2C uygulamalarda tüketici şahıs ile herhangi bir entegrasyona ihtiyaç yoktur. Ancak B2B uygulamalarda firmaların sistemleri birbirleriyle konuşabilmektedir."

E-Netsis ile hızlı, güvenli ve sürekli satış operasyonu

E-Netsis ile firmadaki satış operasyonunun zamandan ve yerden bağımsız olarak 7/24 sürekliliğinin sağlanabildiğine dikkat çeken Efeçınar, "Faks, telefon vb. herhangi başka bir araca gerek kalmaz. Firma, e-Netsis ugulaması ile, sürekli çalıştığı müşteri ve bayilerine Internet üzerinden sipariş verebilmeleri için ortam ve yetki sağlar. Internet'ten girilen sipariş, eş-zamanlı olarak Netsis kurumsal yazılım paketinin verilerine işlenmekte ve izlenebilmektedir. Böylelikle, bilgi tekrarlı olarak girilmez, kaynağından doğduğu şekliyle işlenir, hata oranı azalır, hız, performans ve verim artar" dedi.

E-Netsis ile her an her yerde gerçek bilgi

Efeçınar şöyle devam etti: "E-Netsis, sadece satış operasyonunu yürüten bir uygulama değil, aynı zamanda çeşitli bilgilendirmeleri zahmetsizce, istenilen yer ve zamanda yapabilen bir portal olma özelliği taşır. E-Netsis uygulaması üzerinden satış yapan firma, tanımlı stoklarından ve mevcut satış koşullarından istediği kadarını internet ortamına açabilir, internet uygulaması aracılığıyla alım yapacak müşterilerini/iş ortaklarını belirleyebilir, istediği seviyede yetkilendirebilir, internette açılacak sayfaya firma logosu, ilan, duyuru vb. ekleyerek sayfayı özelleştirebilir. Portal bölümünü şekillendirerek ya da "Netsis Bilgilendirme Servisi" olanaklarıyla, bağlanacak alıcıları ya da kullanıcıları çeşitli rapor, grafik, veri tabanından kümüle bilgiler, hava durumu, döviz kurları gibi web servisleri vb. ile bilgilendirebilir. Böylece bilgi, kaynağından, doğru ve eş zamanlı olarak kullanıcıya ulaşmış olur. Internet üzerinden alım yapan e-Netsis kullanıcıları ise, kendilerine özel hazırlanmış sayfalarda pratikliğin, kolaylığın ve zahmetsizce bilgi edinebilmenin rahatlığını yaşıyor. Alıcı önceden geçmiş olduğu siparişleri ve durumlarını uygulamadan izleyebilir, sipariş girişi sırasında şablon siparişler üzerinde istediği malların kolaylıkla seçimini yapar, girdiği siparişin genel toplamını, iskontolarını ve son toplamı izler, basımını alıp saklayabilir, kendisine ait alım-satım raporu ile finansal durumuna ait raporlar alabilir. E-Netsis, esnek yapılandırma uyumludur, alıcı istediği ürün konfigürasyonunu uygulama aracılığı ile şekillendirip sipariş verebilir. Üst yönetim ise uygulama vasıtasıyla her an her yerde istediği bilgiye ulaşabiliyor olmanın avantajını elde ediyor. Yöneticiler, yine yetki seviyelerinde, internete bağlı oldukları her yerde ve 7/24 her zamanda, alım-satım dağılımlarını, stok durumlarını, finansal durumu özetleyen raporları, kendilerine yönelik portal aracılığıyla da iş akıştaki işler, onaylar, kurumsal karne notları vb. bilgileri uygulama aracılığı ile edinebilir."

Filli Boya tüm Türkiye"ye E-Netsis ile bağlandı

Türkiye"de boya sektöründe pazar lideri olan ve Filli Boya markası ile bilinirlik kazanan Betek A.Ş., ülke genelideki toptancı ve alt bayilerine E-Netsis ile bağlandı.

Türk boya sektöründe henüz bilinmeyen ürünleri piyasaya sunarak; "kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka" kimliği kazanan Betek A.Ş., kısa sürede boya sektörünün en güçlü firması oldu. 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğini yakalayan Betek A.Ş. bu liderliğini sektörde öncü olmasının yanı sıra, sürekli yenilediği teknolojik altyapısı ile sürdürüyor. Filli Boya dağıtım kanalı, Türkiye genelinde 40 toptancı ve bunlara bağlı yaklaşık 300"er alt bayiden oluşoyor. 2004 yılından bu yana bayilerinin tüm otomasyonunu Netsis @6 serisi kurumsal yazılımları ile gerçekleştiren Betek A.Ş., kanalındaki satış otomasyonunu da internet üzerinden E-Netsis uygulaması ile gerçekleştiriyor. Türkiye geneline yayılmış nalburlar, internet üzerinden E-Netsis uygulamasını kullanarak, toptancılara geçmiş oldukları son 10 siparişi izleyebiliyor ve yeni siparişlerini geçebiliyor. Nalburlar sipariş girişi sırasında, teslim edilmesini istedikleri tarih, farklı teslim adreslerine sevkiyat, sipariş bilgisinin e-posta ile gönderimi, bir siparişte istenen bir veya birden fazla kampanyadan ve kampanya dahilindeki stoklardan seçim gibi işlem ve taleplerinin tümünü internet üzerinden kağıtsız/kalemsiz, 7/24 gerçek zamanlı olarak yapabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları