26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Netsis CeBIT Bilişimde
01 Ekim 2007 Pazartesi 11:06

Netsis CeBIT Bilişim'de

Netsis, 2008'de kullanıma sunacağı RedCode kod adlı, tamamen Türk mühendislerden oluşan ar-ge ekibi tarafından geliştirilen zeki ERP çözümü ile CeBIT Bilişim'de.

Türkiye kurumsal yazılım pazarının öncü kuruluşu Netsis, teknolojinin ötesinde geleceğin iş vizyonlarına bugünden sahip olma fırsatı sunan inovatif çözümleriyle, CeBIT Bilişim Eurasia"daki yerini aldı. Netsis, Türk mühendisleri tarafından geliştirilmiş yüksek teknoloji ürünlerini ve gelecek vizyonunu İş Dünyası ana bölümünde sergileyecek.

Farklı endüstrilerdeki deneyimleriyle Netsis ürünlerine sektörel uzmanlıklar kazandıran iş ortaklarıyla birlikte fuara katılan Netsis"in standında, lojistik, perakende, üretim, turizm ve otelcilik sektörlerine özel uygulamalar da ziyaretçilere sunulacak.
Netsis, 2008 yılında kullanıma sunacağı RedCode projesinin vizyonunu ilk kez Avrasya"nın en büyük teknoloji platformunda tanıtmayı hedefliyor.

Şirketlerin iş süreçlerinin giderek fazlalaşması karşısında, iş süreci yerine hizmeti merkez alan "hizmet yönelimli mimari"nin Türk iş dünyasına uygun tanımını RedCode ile yapan Netsis, aynı projeyle sonsuz veri denizi içinde kaybolmayı önceleyecek özel veri sınıflandırma çözümleri de getiriyor.

RSS içerik izleyicileri aracılığıyla, örneğin finans birimi çalışanlarının ekranına anlık döviz kurları düşerken, dağıtım birimine güncel trafik bilgilerinin iletilmesi mümkün olabilecek.

Farklı kaynaklardan alınan verilerin karıştır-eşleştir-dönüştür yöntemiyle kullanıcılara yenilikçi şekilde sunulmasını sağlayacak mash-up teknolojisi sayesinde, örneğin gerçek zamanlı trafik verileri harita veri tabanı ile otomatik birleştirilerek, sistem tarafından optimum yol önerilebilecek.

Internet üzerindeki verilerin ve bunların birbirleriyle ilişkilerinin otomasyon sistemi tarafından da anlaşılabilir olmasını sağlayan anlamsal web özelliği ise, amaca yönelik en anlamlı verinin kullanıcının hizmetine sunulmasını sağlıyor. Örneğin bulunduğu yere kargo ile gönderilebilecek, mağaza stoklarında bulunan, bütçesine uygun bir ürün satın almak isteyen bir kullanıcıya, kendisinin süzmesine gerek kalmaksızın sistem tarafından hazır öneri sunulabilecek.

Netsis, tüm bu yenilikçi özelliklerinde kullanıcının etkin katılımını sağlayan, öğrenebilen, çıkarsama yaparak önerilerde bulunan, kullanıcısıyla sosyalleşen Web2.0 vizyonunu benimsiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları