23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Netron’a Uluslararası Ödül
22 Ağustos 2007 Çarşamba 16:09

Netron’a Uluslararası Ödül

139 ülkeden rakiplerini geride bırakan Netron, Uluslararası Microsoft İş Ortakları Birliği Yılın İş Ortağı ödülünü kazandı.

Netron, daha önce başarılamayanı başardı ve Microsoft’un en prestijli ödüllerinden ikisini Türkiye’ye getirdi. Temmuz ayında ABD’nin Denver kentinde yapılan Microsoft İş Ortakları Konferansı’nda Netron, Uluslararası Microsoft İş Ortakları Birliği Yılın İş Ortağı dalında büyük ödülü kazandı. Uluslararası Microsoft Eğitim Merkezleri - En İyi Eğitim Merkezi dalında ise finale kalarak dünyadaki en iyi üç teknik eğitim merkezinden biri olmayı başardı. Daha önce Türkiye’den hiçbir firma bu başarıya ulaşmayı başaramamıştı.

Netron’u başarısından ötürü kutlayan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, "Developer Factory projesinin, ülkemizdeki bilişim sektörünün kalifiye işgücü açığına ve istihdamın artmasına yönelik çözüm oluşturan çok yönlü ve çok iyi tasarlanmış bir program” olduğunu vurguladı.

Arkan, “Developer Factory, Denver’da düzenlenen Global İş Ortakları Konferansı’nda özellikle anadili İngilizce olmayan ülkeler arasından çıkan bir başarı olarak örnek gösterildi. Netron gibi yenilikçi, atak ve ülkemiz için çözümler üreten iş ortaklarımızı tüm ekosistemimize örnek gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Uluslararası Microsoft İş Ortakları Birliği Yılın İş Ortağı Ödülü Netron’un

Uluslararası Microsoft İş Ortakları Birliği Yılın İş Ortağı ödülü, ülkemiz bilişim sektöründeki nitelikli işgücü açığını kapatmayı hedefleyen Developer Factory projesiyle Netron’a verildi. Netron’un Microsoft Türkiye, Hürriyet İK ve Yenibiris.com ile birlikte hayata geçirdiği bu proje, 139 ülkeden 10.000’in üzerinde firmanın 2.000 projesi arasında birinciliğe ulaştı. Developer Factory projesi, bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu yazılım uzmanlarını yetiştirmek amacıyla, uzman adaylarına gerçek hayat tecrübelerini de aktarabilecek şekilde tasarlanmış bir eğitim programı olmasıyla dikkat çekiyor. Netron’un Microsoft Türkiye, Hürriyet İK ve Yenibiris.com ile birlikte geliştirdiği Developer Factory projesiyle ülkemizdeki bilişim uzmanı açığının kapatılması hedeflemektedir. “Developer Factory”, Hürriyet İK ve Yenibiris.com’un da katkılarıyla kamuoyuna ulaşan, binlerce yazılımcı yetişmesini sağlayacak dünyada kendi alanında bir ilk olmasıyla öne çıkan bir projedir.

Dünyadaki En İyi Üç Microsoft Teknik Eğitim Merkezi’nden Biri Netron

Uluslararası Microsoft Eğitim Merkezleri - En İyi Eğitim Merkezi ödülünde finale kalmayı başaran Netron, böylece dünyadaki en iyi üç teknik eğitim merkezinden biri olma başarısını gösterdi. 1997 yılından bu yana bireylere ve kurumlara yönelik olarak sunduğu teknik eğitimlerde ulaştığı yüksek kaliteyle Netron, 139 ülkeden 2.000 firma arasında dünyadaki en iyi üç teknik eğitim merkezinden biri olduğunu kanıtladı. Netron, böylece uluslararası alanda kazandığı sayısız başarıya bir yenisini daha eklemiş oldu. Microsoft’un eğitim konusunda dünyadaki en iyi ve en başarılı iş ortaklarına verilen Uluslararası Microsoft Eğitim Merkezleri - En İyi Eğitim Merkezi ödülünde finale kalan Netron, bu ödül aracılığıyla dünyadaki en iyi Microsoft eğitimi veren kurumlar arasında yer aldığını belgelemiş oldu.

Microsoft söz konusu ödülle, Microsoft teknolojilerine yönelik olarak sunulan eğitim hizmetlerinde en yenilikçi ve kaliteli hizmeti veren Microsoft iş ortağının ödüllendirilmesini amaçlıyor. Netron, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve yüksek eğitim kalitesinden dolayı yüzlerce firma arasında üç finalistten biri olmayı başardı.

Netron hedef yükseltti; Türkiye bilişim merkezi oluyor.

Çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyleyen Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen, 1997 yılından bu yana gerçekleştirdikleri faaliyetlerinde her zaman için Türk bilişim sektörüne değer yaratmak ve uluslararası arenada öne çıkan projeler gerçekleştirmek hedefiyle hareket ettiklerinin altını çizdi. Eğitimden yazılım geliştirmeye ve kurumsal bilişim çözümleri danışmanlığına kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet sunduklarının hatırlatan Bülent Tekmen, son birkaç yıldır yurtdışında da önemli projeler almaya başladıklarını vurguladı. Bülent Tekmen, Netron’un gelecek dönem hedefinin ise dünyanın en önemli bilişim kurumları arasındaki yerini pekiştirmek ve Türkiye’yi bir bilişim merkezi haline getirmek olduğunu belirtti.

Ödüllerle gelen başarının, Netron’un eğitimde nitelik ve yüksek kalite anlayışının bir sonucu olduğunu belirten Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen şunları söyledi: “Bireysel ve kurumsal müşterilerimize her zaman en iyi eğitimi vermeyi amaçladık ve bunu da başardığımıza inanıyorum. Bugüne dek yetiştirdiğimiz 50 binin üzerinde mezunumuzla bilişim sektörümüze nitelikli ve yetişmiş işgücü kazandırıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce firma arasından sıyrılıp bu başarıya ulaşmış olmamız son derece gurur verici. Kurum olarak sahip olduğumuz 11 Microsoft yetkinliğiyle yalnızca Türkiye’nin değil, Microsoft teknolojileri alanında dünyanın en yetkin şirketlerinden biriyiz. Bu noktada tüm bu başarıları elde ederken her zaman bize sonsuz destek veren ve yardımını esirgemeyen Microsoft Türkiye’ye ve değerli Genel Müdürü Çağlayan Arkan’a teşekkür etmek isterim. Bundan sonra da başarımızı tüm alanlarda sürdüreceğimize ve geçmişte olduğu gibi bütün faaliyet sahamızda uluslararası ödüller kazanmaya devam edeceğimize inanıyorum. Hedefimiz, tüm dünyada isim yapmış Türk bilişimciler yetiştirmek.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları