17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Netaşa Yeni Hissedar
23 Aralık 2010 Perşembe 10:38

Netaş'a Yeni Hissedar

Nortel Networks Netaş Telekomünikasyon A.Ş'den yapılan açıklamada şirketin % 53.13 hissesinin OEP RHEA Turkey Tech B.V. şirketi tarafından satın alındığı bildirildi.

Nortel Networks Netaş Telekomünikasyon A.Ş"den bugün yapılan açıklamada, şirketin % 53,13 hissedarı Nortel Networks International Finance and Holding B.V. (kayyum nezaretinde) ("NNIF")"nin sahip olduğu hissenin tümünün, OEP RHEA Turkey Tech B.V. şirketi tarafından satın alındığı bildirildi. OEP RHEA Turkey Tech B.V., One Equity Partners ("OEP") ve Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş"nin ortaklaşa sahip olduğu bir şirket.

Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay konuyla ilgili olarak; "Ortaklık yapımızdaki değişim şirketimiz için önemli bir kilometre taşıdır. Netaş, kuruluşundan bu yana telekomünikasyon sektöründe yaptığı başarılı uygulamalar ve özgün ArGe faaliyetleri ile çok kıymetli bir bilgi birikimi elde etmiştir. Bu bilgi birikimi ve deneyimi temel alarak Teknoloji Servisleri, Sistem Entegrasyonu ve Savunma İletişimi"nde büyümeyi hedefleyen stratejimiz ile hem ülkemizde hem de uluslararası pazarlarda müşterilerimize uçtan uca çözüm sağlamaya kararlı bir şekilde devam edeceğiz." dedi.

1967 yılında kurulan Netaş, servis sağlayıcılar, Türk Silahlı Kuvvetleri ve özel kurumların ses, veri ve görüntü iletişimine yönelik entegre iletişim ağlarını ve altyapılarını kuruyor. Geniş bilgi ve tecrübeye sahip olan 800"ü aşkın mühendis ile küresel bir güce dönüşen Netaş, tasarladığı veriden sese, optikten kablosuz teknolojiye kadar uçtan uca çözüm ve servisleri ulusal ve uluslararası pazarlara sunuyor.

Netaş 30 Eylül 2010 itibariyle açıkladığı 9 aylık sonuçlarında 204.181.830 TL satış ve 18.132.604 TL vergi sonrası kar bildirmişti.

One Equity Partners (OEP), gelecek vaat eden ve güçlü yönetim ekiplerine sahip iş alanlarına özel sermaye yatırımı yapmaktadır. 2001 yılında kurulan OEP, JPMorgan Chase & Co (NYSE: JPM)"nun 8 Milyar Dolar tutarındaki direkt özel sermaye girişim alanında yaptığı yatırım ve taahhütlerini yönetmektedir.

OEP, uzun vadeli değer yaratmak için iş akışında stratejik ve operasyonel değişim başlatan girişimlere, yönetim ekipleri ile ortaklaşa çalışarak yatırım yapmaktadır. OEP"nin yatırım profesyonelleri New York, Chicago, Menlo Park, Frankfurt ve Hong Kong"da bulunan ofisleri ile Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya çapında görev yapmaktadırlar.

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., hisseleri İMKB"de işlem gören (IS.VKFRS) SPK mevzuatına tabi bir girişim sermayesi yatırım şirketidir.

Yerel ve bölgesel olarak hızla büyüyen bir lider olan Rhea Girişim, teknoloji, sağlık, iş hizmetleri (enerji, atık yönetimi, lojistik ve temiz teknoloji) alanlarında girişimlere yatırım yapmaktadır.

Rhea Girişim"in yatırımları Rhea Portföy Yönetimi A.Ş.tarafından yönetilmektedir. Rhea Varlık Yönetimi platformu 2006 yılında Özel Sermaye, Varlık Yönetimi ve Gayrimenkul küresel yatırım yönetim tecrübesi ile kuruldu. Rhea"nın İstanbul ve Ankara"da Ofisi bulunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları