17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NetApp, Çalışılacak Şirket Sıralamasında 6.
04 Şubat 2012 Cumartesi 20:20

NetApp, Çalışılacak Şirket Sıralamasında 6.

NetApp, Fortune tarafından her yıl hazırlanan Çalışılacak En İyi 100 Şirket Araştırması’nda dört yıldır üst üste ilk ona giriyor. Son altı yıldır ise hep ilk 15’in içinde

Dünyanın lider veri depolama firmalarından NetApp, son yıllarda arka arkaya birçok kez dünya çapında çalışılacak en iyi şirketler arasında gösterildi. NetApp, bu alandaki başarısını çalışanlarının inovasyona olan bağlılığı ile açıklıyor.  Her zaman mevcut teknolojinin sınırlarını zorlayan bir şirket olarak anılan NetApp; ürün ve teknolojileriyle müşterilerinin başarısına destek veriyor, büyük değişimlerin öncüsü olduğu için sektör tarafından her alanda takdir ediliyor.

NetApp CEO’su Tom Georgens konu ile ilgili açıklamasında  “Sunduğumuz inovatif çözümler ile iş ortaklarımıza ve müşterilerimize değer katan, örnek bir şirket yaratmakta kararlıyız” dedi ve şöyle devam etti:

“Fortune Dergisi tarafından yayınlanan  Çalışılacak En İyi 100 Şirket listesinde elde ettiğimiz başarılar ile gurur duyuyoruz. Bu alanda kazandığımız ödülleri, müşterilerimize verdiğimiz daha hızlı, daha ileri sözünü başarılı faaliyetleri ile gerçeğe dönüştüren yetenekli ve azimli çalışanlarımıza borçluyuz.”

Başarının Kaynağı İnovasyon Odaklı NetApp Kültürü

NetApp, yaratıcılığı, takım çalışmasını, açık iletişimi, liderliği, uyumu ve inovasyonu teşvik eden, global ölçekte örnek bir şirket yaratma konusunda son derece kararlı. Bu ilkeler bir araya geldiğinde ortaya çıkan şirket kültürü ile NetApp hem çalışanlarının, hem iş ortaklarının hem de müşterilerinin başarısını maksimize eden bir ortam oluşturuyor.

Çalışılacak En İyi 100 Şirket Listesi Hakkında

Amerika’daki özel şirketler arasındaki en kapsamlı IK araştırması olan olan bu çalışma,  Fortune Dergisi ve Great Place To Work Enstitüsü ortaklığında yapılıyor. 2012 yılı için düzenelen ankete toplam 280 şirket katıldı. Katılımcı şirketlerin her biri 45 ülkede faaliyet gösteren şirketler ve 246.000’den fazla çalışanı bulunuyor.

Araştırma kapsamında listeye girmeye hak kazanan şirketlerin puanının üçte ikisi, Great Place To Work Enstitüsü’nin Trust Index (Güven İndeksi) anketiyle belirleniyor. Trust Index anketi, her bir şirketin çalışanları arasından tesadüfî olarak belirlenen bir gruba veriliyor. Bu ankette çalışanlara şirketin kredibilitesi, iş memnuniyeti ve iş ortamındaki arkadaşlık hakkında sorular yöneltiliyor.

Şirket puanının diğer üçte birlik bölümü ise, Enstitü’nün Culture Audit (Kültür Denetimi)’ne verilen yanıtlardan oluşuyor. Bu denetlemede, ödeme ve kar programları, işe alma uygulamaları, dahili iletişim yöntemleri, eğitim, tanıma programları ve farklılık çabaları konularında ucu açık sorular soruluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları