25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nestlé Nesfite Mixx Awards Ödülü
05 Mart 2012 Pazartesi 16:17

Nestlé Nesfit'e Mixx Awards Ödülü

Nestlé Nesfit, En İyi Sosyal Medya Pazarlama Kampanyası Dalında Bronz Ödül Kazandı

Türkiye’nin en çok tercih edilen tam tahıllı kahvaltılık gevreği Nestlé Nesfit’in, 2011 yılı içerisinde yaz mevsimi yaklaşmadan fazlalıklarından kurtulmak ve dengeli beslenmek isteyenler için geliştirdiği Nesfit Pre-Summer kampanyasının sosyal medya ayağı olan Nesfit 14 Gün 14 Kız ile Mixx Awards’da bronz ödülün sahibi oldu.

Kampanya, Türkiye’nin en ünlü bloggerları arasında yer alan 14 bloggerın Nesfit 14 Gün Programı’nı bizzat uygulayarak  bloglarında deneyimlerini yazması ile birlikte sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Bloggerlar, 14.günün sonunda Nesfit 14 Gün Programı’nın reklam yüzü olan Tülin Şahin ile buluşmuş sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda ünlü top modelden tavsiyeler almışlardı.

 Nestlé Çikolata’nın Facebook sayfasındaki beğen'ler Altın Mixx ve Gümüş Mixx ödüllerini getirdi

100 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de faaliyette olan çikolata uzmanı Nestlé, bu yıl Hayata Çikolata sloganıyla başlattığı yeni kampanyasında çikolata severlere tatlı sürprizler yaşatmaya devam etti. Türkiye’de ve Dünya’da ilkleri yaşatan sosyal medya etkinliği Chocolike ile bu yıl Türkiye’de ikincisi düzenlenen uluslarası Mixx Awards Dijital Pazarlama İletişimi Yarışması’nda Deneysel ve Yenilikçi Kategorisinde Altın Mixx ödülünün, Ev Dışı Dijital Kategorisinde ise Gümüş Mixx ödülünün sahibi olarak farklı kulvarlarda iki ödül birden aldı.

Nestlé Hayatın küçük keyiflerini büyütmeyi amaçlayan kampanyasıyla alışılagelmiş uygulamalardan farklı olarak Türkiye’de ve Dünya’da bir ilki gerçekleştirilen uygulama ile Facebook sayfasındaki Like’ları anında gerçek birer çikolataya dönüştürmüştü. Dijital iletişimin saha etkinliği ile birleştiği projede Nestlé Çikolata’nın Facebook sayfasına gelen her 15 beğen karşılığında bir alışveriş merkezinde kurulu olan Chokolike makinesi otomatik olarak bir adet tablet çikolata düşürmüş o esnada bunu fark eden şanslı tüketici ürünü alabilmişti ve birçok kişiyi şaşırtıp tatlı bir sevinç yaşatmıştı.

The Mixx Awards, marka ve ajansların interaktif stratejilerini ödüllendiren, pazarlama ve interaktif mükemmeliyet konularında uluslararası bir yarışma olarak dikkat çekiyor. Kazananlar, yaratıcılıkları ve dijital projelerinin sonuçlarına (interaktif pazarlama, reklam stratejisi, yaratıcı işin uygulanması, medya planlaması, yatırımın getirisi) göre seçiliyorlar. The Mixx ödülleri, bütün kriterleri değerlendiren tek yarışma ve 25 dijital kategori için farklı ödüller bulunuyor. Markalar Altın, Gümüş ve Bronz Mixx ödülleri kazanıyorlar. The Mixx Awards  kazanan markalar Avrupa Mixx Awards için de yarışabiliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları