25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Narsisizm Liderlik de Getirebilir Yıkım da
12 Şubat 2012 Pazar 11:29

Narsisizm Liderlik de Getirebilir Yıkım da

MCT Danışmanlık tarafından geleneksel olarak düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde bu yıl narsisizm alanında dünyaca ünlü bir otorite olan Keith Campbell konuşmacı olarak yer alacak.

Organizasyonel gelişim alanında Türkiye’nin lider danışmanlık şirketi olan MCT Danışmanlık’ın geleneksel olarak düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi’nin bu yılki teması Dönüşüm Zamanı! Yenilenmeye ve Büyümeye Hazır Mısınız? olarak belirlendi. Dünyanın endüstri devriminden beri görmediği bir çalkalanmanın içerisinde olduğunu vurgulayan bu tema, yeni dönemde geleneksel yöntemlerin karşılamakta yetersiz kaldığı yeni kuşak çalışanların ihtiyaçlarını konu alıyor ve şirketlerin çağın dinamiklerini yakalayabilmeleri için her seviyede liderliği oluşturmak ve yaşatmak zorunda olduklarının altını çiziyor. Bu yeni dönem, insan kaynakları dünyasını yeni zorluklarla tanıştırırken, birbirinden değerli fırsatları da göz önüne seriyor. İnsan Kaynakları Zirvesi 2012’de bu zorluklar ve fırsatlar, konunun uzmanları tarafından masaya yatırılıyor.

Zirvenin konuşmacıları arasında Georgia Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Keith Campbell da yer alıyor. Öğretim üyesi, psikolog ve yazar olmanın yanında narsistik davranış, kendine hakim olma, kendine güven ve yetkinlik konularında birinci sınıf bir uzman olan Keith Campbell çığırlar açan THE NARCISSISM EPIDEMIC (Asrın Vebası: Narsisizm İlleti) kitabının iki yazarından biri. Çalışmalarında Narsisizm genç insanlar için ne anlama geliyor, gelecek ne getirecek, bu değişimde gelişen medyanın rolü ne gibi sorulara yoğunlaşan Campbell, İnsan Kaynakları Zirvesi’nde narsisizmin yakın ilişkiler üzerinde olumsuz anlamdaki etkilerini, nasıl işlediğini, ilişkilerde acıya nasıl yol açtığını, narsisizmle nasıl ilgilenilmesi gerektiğini ve narsisizmin insanları liderliğe taşıdığı kadar yıkıma götüren yönlerini de katılımcılarla paylaşacak. The New York Times, USA Today, Newsweek ve The Washington Post gibi yayınlarda yazılar yazan Keith Campbell’ın zirvede yapacağı konuşma merakla bekleniyor.

Stratejik partnerliğini Vodafone’un, ana sponsorluklarını ise Finansbank, Garanti Emeklilik ve kariyer.net’in üstlendiği İnsan Kaynakları Zirvesi 2012, 15-16 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları