26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nar Taneleri’ne Altın Pusula Ödülü
28 Haziran 2012 Perşembe 14:00

Nar Taneleri’ne Altın Pusula Ödülü

Nar Taneleri: Güçlü Genç Kadınlar, Mutlu Yarınlar Projesi, TÜHİD Altın Pusula Büyük Ödülü’nü kazandı

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olan ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından 1999’dan bu yana verilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde bu yıl Boyner Holding’in Nar Taneleri: Güçlü Kadınlar, Mutlu Yarınlar projesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Büyük Altın Pusula Ödülü kazandı. 26 Haziran Salı akşamı Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı’nda düzenlenen törende ödülü Boyner Holding adına Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Müdürü Aysun Sayın aldı. 

TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) tarafından başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla bu yıl 11’incisi düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, Boyner Holding ve grup şirketlerinin öncülüğünde 2009’da başlayan “Nar Taneleri: Güçlü Kadınlar, Mutlu Yarınlar” projesi, Altın Pusula Büyük Ödülü’ne layık görüldü. 26 Haziran Salı akşamı Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı’nda yapılan ödül töreni; jüri üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, iletişimciler ve medya mensuplarının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde yer alan Boyner Holding’in “Nar Taneleri: Güçlü Kadınlar, Mutlu Yarınlar” projesi, yetiştirme yurtları, koruma, bakım ve rehabilitasyon merkezleri gibi kurumlarda yetişen 18-24 yaş arası genç kadınlara eğitim ve istihdam desteği sağlamak için 2009 yılında başladı.

Boyner Holding ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önderliğinde, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü,) ve Türkiye Personel Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN) ortaklığı, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) işbirliğinde, ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle yürütülen Nar Taneleri projesinin, 2012 yılı çalışmaları Doğu Karadeniz ve  Doğu Anadolu Bölgesi ağırlıklı olmak üzere toplam 17 ilde devam devam ediyor.

11. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ne bu sene, 15 kategori ve 12 alt kategoride toplam 193 proje başvuruda bulundu. En başarılı halkla ilişkiler projelerinin ödüllendirileceği gecede, Jüri Özel Ödülü, Büyük Ödül ve UNDP Özel Ödülü de verildi.

Nar Taneleri Güçlü Genç Kadınlar Mutlu Yarınlar Projesi:Toplumda sosyal ve ekonomik dışlanmaya maruz kalan yetiştirme yurtlarında yetişmiş 18–24 yaş arası genç kadınların eğitime devam etmelerini teşvik etmek, kişisel gelişimlerini ve iş arama becerilerini geliştirerek iş gücü piyasasına katılımlarını desteklemek, Kamu ve sivil toplum ve özel sektör diyaloğunu ve işbirliğini sağlamak, toplumda bu gruba yönelik ayrımcılık ve sosyal dışlama ile mücadele etmek, farkındalık ve bilinçlendirme yaratmak, iyi örnekleri görünür kılmak.

Projenin Gerekliliği: Hedef grubun kurum bakımına (devlet korumasına) alınma nedenleri; yoksulluk ve aile parçalanması, ihmal ve istismar. Yurda gelme nedenlerine dayanan ve/veya yurt bakımında yetişmiş olmalarından kaynaklı karşılaşılan sorunlar eğitim ve istihdam; şiddet ve toplumsal dışlanmadır.

Projenin Önemi: Proje özel sektör destekli yetiştirme yurtlarında uygulanan güçlenme odaklı ilk projedir. Türkiye’de ilk defa uygulanan dönüşümsel mentorluk; dezavantajlı grupların psiko-sosyal durumları, motivasyonları, içinde bulundukları şartları ve mesleki beceri düzeylerini dikkate almaktadır. Birlikte çalıştığımız grup hayatlarında destekleyici bir mekanizma olmaksızın kendi yaşamlarında ilerleme kaydetme konusunda güçlük yaşamaktadır.

Proje;
•AMPD 2010 Ödülleri’nde mansiyon,
•ÖSGD “Gönülden Ödüller” 2010’da finalist,
•Çalışanların Gönüllülüğü Avrupa Ödülleri’nde INOVASYON,
•Avrupa Komisyonu ve CSR Europe tarafından Avrupa Çağında “İyi örnek” dereceleri ile onurlandırılmıştır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları