23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Namık Kemal Üniversitesinde Engellilere Meslek Eğitimi
16 Ocak 2008 Çarşamba 14:44

Namık Kemal Üniversitesi'nde Engellilere Meslek Eğitimi

Namık Kemal Üniversitesi, Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi kapsamında yeni bir sertifika programına start verdi.

Namık Kemal Üniversitesi ve Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi kapsamında yeni bir sertifika programının startı verildi.
Proje kapsamında açılan Muhasebe ve İşletme sertifika programına katılmak isteyen engelliler www.engelsizmeslekegitimi.org adresinden on line kayıt yaptırabilecek.

Proje hakkında bilgi vermek üzere Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Element Eğitim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eşkinat, ülkemizde 8.5 milyondan fazla engelli vatandaşımızın yaşadığını belirterek, onların karşısına çıkan en büyük sorunun eğitim olduğunu söyledi. Eşkinat “Bu proje eğitim konusundaki engelleri azaltarak, Internet üzerinden mesleki eğitim kazandırmayı amaçlıyor. Bilgisayar kullanabilen ve Internet'e girebilen tüm engelli vatandaşlarımız Internet üzerinden ücretsiz olarak katılacakları dersler sonunda programı yürüten proje paydaşı üniversitelerimizin vereceği mesleki sertifikaları almaya hak kazanacaklardır. Projenin engelli vatandaşlarımıza zaman ve mekan olgularından bağımsız olarak interaktif yapıda öğrenim olanağı sunduğunu açıklayan Eşkinat, “Bu öğrenim eşit kalitede eğitimi sağladığı gibi proje paydaşı üniversitelere de kendilerini yeniden tanımlayarak coğrafi sınırlar olmaksızın tüm dünyayı hedef kitleleri olarak belirleyebilme imkanı tanıyor. Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi üniversite bulunan her ilde en az bir programın gerçekleştirilmesini ve eğitim programına katılan engelli vatandaşlarımızın istihdamlarına katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Namık Kemal Üniversitesi de bu projeye Muhasebe ve İşletme Sertifika Programı ile dahil olarak eğitim alanında engelli vatandaşlarımız için büyük bir açığı kapatıyor” dedi. Galatasaray ve Marmara Üniversiteleri ile birlikte gerçekleştirilen programlardan elde edilen başarının Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi’nin kapsamının genişletilmesini sağladığını kaydeden Eşkinat, “Kademeli olarak üniversite bulunan her ilde bir sertifika programı gerçekleştirilmesi hedefi ile mümkün olan en fazla sayıda engelli vatandaşımıza eğitim alabilme imkanı sunulmasını amaçlıyoruz” dedi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nizamettin Şenköylü de yaptığı konuşmada, “Üniversitemiz bu proje bağlamında engellilere yönelik böyle kapsamlı bir çalışmada gönüllü olarak yer aldı. Bu çok özel projenin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi . Prof.Dr.Şenköylü, “Amacımız engelli vatandaşlarımıza teknolojiyi kullanarak doğrudan katkı sağlamak. Engellilere yönelik meslek edindirme projesinde önemli bir aşamaya geldik. Proje bittiğinde engelli vatandaşlarımız da meslek edinmiş olacak.” diye konuştu.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri ve temsilcileri ile seçkin davetlilerin hazır bulunduğu tanıtım toplantısında konuşmaların ardından Element Eğitim Teknolojileri Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Doğan Eşkinat tarafından Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü’ye projeye katkılarından ötürü teşekkür plaketi verildi. Doğan Eşkinat plaket töreninde yaptığı konuşmada; “Hayatı paylaşmak için hiçbir engelimiz olmadığını” belirterek, “Namık Kemal Üniversitesi’nin bu önemli projede yer alarak özellikle Tekirdağ ve Trakya’da yaşayan engelli vatandaşlarımızın önündeki eğitim engelini kaldırmaya yönelik büyük bir adım atmıştır” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları