18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Yol Haritası Belirliyor
25 Kasım 2011 Cuma 14:36

MÜSİAD Yol Haritası Belirliyor

“Ar-Ge ve İnovasyon’da atılması gereken adımlar ve ileri teknolojili üretime geçmek için stratejik politikaların belirleneceği çalıştay” alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleştiriliyor.

MÜSİAD Bilim ve Teknoloji Komisyonu öncülüğünde, “Ar-Ge ve İnovasyon’da atılması gereken adımlar ve ileri teknolojili üretime geçmek için stratejik politikaların belirleneceği çalıştay” alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleştiriliyor.

 

Özel sektör, kamu ve akademisyenlerden oluşan, alanında uzman konukların katılımı ile gerçekleştirilecek çalıştayda stratejik dönüşüm için atılması gereken adımlar belirlenecek. Çalıştay ile birlikte oluşturulacak stratejik rapora girdi sağlanacak. Türkiye’de Ar-Ge ve İnovasyon’dan üretime geçiş stratejisinin ortaya koyulacağı raporla, ülkemizin rekabet avantajı elde etmesi için gereken stratejik politika ve yol haritası ortaya konacaktır.

 

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Müsteşarı Kemal Madenoğlu’nun açılış konuşmasını yapacakları çalıştaya kamu, akademi ve özel sektörden konunun üst düzey yetkilileri katılım sağlayacak. 80 üzerinde uzman katılımcılar arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Ziya Karabulut, TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak, Türk Telekom, Turkcell, Avea, Turksat, Genel Müdürlük ve Ar-Ge Daire Başkanları, Üniversite rektörleri ve dekanları (Bilkent, Sabancı, Koç, Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe, Yıldız Teknik, İTÜ, Fatih Üniversiteleri), kamuda görev alan Ar-Ge daire başkanları, teknopark müdürleri ve özel sektörde Ar-Ge alanında öncü firmaların (Arçelik, Pektim, Vestel, Yıldız Holding, THY Tai, Baykar) Ar-Ge direktörleri yer alıyor. Çalıştayda ayrıca ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda ilerleyebilmesi için gerekli adımlar da masaya yatırılacak.

Çalıştay, 26 Kasım 2011 Cumartesi günü İTO Cemile Sultan Korusu 'unda başlayacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları