23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Heyeti Almanyada
19 Ocak 2011 Çarşamba 11:36

MÜSİAD Heyeti Almanya'da

MÜSİAD, Münih yakınlarında bulunan Alman Uzay ve Havacılık Merkezi DLR'ye teknik bir gezi düzenledi.

MÜSİAD'tan Savunma Sanayi Toplantısı
MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Toplandı
Çalışma Hayatında Kadın Konferansı
Korunan Alanlara HES İnşaatları

MÜSİAD"ın Alman Uzay ve Havacılık Merkezi DLR"ye düzenlediği geziye, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Önder Kıraç, MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, MÜSİAD Münih Şubesi Başkanı Salim Şahin ve Başkan Yardımcısı Muammer Özkul beraberindeki heyet katıldı.
Havacılık, uzay, enerji ve ulaşım alanlarında çalışan merkezin araştırmalarından, malzeme teknolojisi, tıp ve yazılım mühendisliği gibi alanlarda da faydalanılıyor. NASA tarafından da desteklenen merkezin dikkat çeken özelliklerinden biri, "Karar Destek Sistemi" adı verilen ve tsunami öncesi erken uyarı veren bir mekanizmanın uydu verileri kullanılarak geliştiriliyor olması.
Heyet, ayrıca, Galileo Avrupa Uydu Seyir Sistemi Merkezi, İnsanlı ve İnsansız Hava Araçları Merkezi ve Kırsal ve Kentsel Arazi Geliştirme Merkezi"ni ziyaret etti.
Gerçekleştirilen geziyle, heyet, Almanya"da yapılan bilimsel ve teknolojik araştırmaları değerlendirme fırsatı buldu. Özellikle de, DLR"nin yapmakta olduğu Yerküre Gözlem Teknolojisi çalışmalarını yerinde inceleme şansına sahip oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları