18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Murat Bolten Bircom Teknoloji’de
03 Kasım 2011 Perşembe 11:45

Murat Bolten Bircom Teknoloji’de

Bircom Teknoloji’de Genel Müdürlük görevine Murat Bolten atandı.

İletişim yazılımları ve donanım destekli uygulamalar alanlarında küresel çapta faaliyet gösteren Bircom Teknoloji, Genel Müdür olarak atanan Murat Bolten ile kadrosunu büyütmeye devam ediyor. Murat Bolten, Bircom Teknoloji’nin Türkiye’de pazar lideri olduğu ve yurtdışında da adından söz ettirdiği mevcut yazılımların ve yeni yazılım projelerinin tümünden sorumlu olacak.

Bircom Teknoloji A.Ş., 2010 yılı sonunda başladığı büyüme çalışmalarına yeni bir atamayla devam ediyor. Kendi Ar-Ge birimine sahip olan, TTGV ve TÜBİTAK ile ortak projeler üreten ve Türk telekomünikasyon pazarına sürekli olarak yeni yazılımlar ve donanım destekli uygulamalar sunan Bircom Teknoloji’de, sektörün deneyimli isimlerinden Murat Bolten Genel Müdür olarak atandı. Bolten, Bircom Teknoloji’nin Türkiye’de pazar lideri konumunda bulunan ve yurtdışında da adından söz edilen projelerinin tümünden sorumlu olarak görev yapacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olan Murat Bolten, profesyonel hayatına Elf/Selyak'ta başlamış ve sırası ile Bayındır Holding ve Kıraça Holding'de devam etmiştir. Network yöneticisi göreviyle Bayındır Holding'in Antalya Havalimanı projesinde yer almıştır.

Hollanda ve Almanya'da alternatif telekom hizmetleri alanında faaliyet gösteren iki ayrı şirketin kuruluşunu gerçekleştiren Bolten, bu sürecin ardından Türkiye'nin ilk alternatif telekom operatörleri arasında yer alan TelcoTurk ve ardından MobiusTelekom'un kurucu ortağı olmuştur. Burada alternatif operatörlere teknoloji ve destek birimi oluşturan Bolten, aynı dönemde Komshu İletişim Hizmetleri firmasının da yönetici ortağı görevini yürütmüştür.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları