29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MSDden Sağlık Bakanlığına Eğitimsel Bağış
18 Ekim 2008 Cumartesi 13:56

MSD'den Sağlık Bakanlığı'na Eğitimsel Bağış

Merck Sharp Dohme İlaçları Ltd. Şti. (MSD), bu yıl Türkiye'de düzenlediği sempozyum kapsamında Sağlık Bakanlığı'na eğitimsel bağışta bulundu.

Merck Sharp Dohme İlaçları (MSD) tarafından düzenlenen İlaçlara Erişim, Yenilikçilik ve Sağlık Ekonomisi konulu sempozyumu, dünyaca ünlü sağlık ve politika uzmanlarını Türkiye"de buluşturdu.

MSD sempozyum kapsamında 100 yılı aşkın süredir MSD geleneği haline gelen ve tüm dünyada hekimlerin en önemli ve en iyi satan tibbi referans kitabı olarak adlandırılan Merck Manual"ın yeni Türkçe baskısından Sağlık Bakanlığı'na 1500 adet bağışladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ"ın bağışı kabul etmek üzere Ankara"da ağırladığı MSD Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Kanada (EMEAC) Bölgesi Başkanı Dr. Stefan J. Oschmann, MSD geleneği haline gelen Merck Manual"i Türk hekimleri ile paylaşmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "18 dilde basılan ve periodik yenilenen Merck Manual yıllardır tıp dünyasında birçok doktorun en önemli referans kitabı oldu. Dünyanın en çok satan ve saygı duyulan referans tıp kitaplarından biri olan Merck Manual"ın 1500 adet baskısını Türk hekimlerinin en iyi bilgiye ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı'na bağışlamaktan onur duyuyoruz" dedi.

Merck Manual yıllardır, sağlık alanında medikal referans olarak başvurulan en önemli kitap oldu. Amiral Byrd bile, 1929 yılında Güney Kutbu'na giderken yanına bir adet Merck Manual almıştı.

MSD"nin kar amacı gütmeksizin, bilimsel ve medikal grupları en iyi bilgiyle donatmak için yayınladığı Merck Manual, medikal konularda alıntılar veya tedavi alternatifleri ile ilgili bilgilerin kullanımını sağlıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları