23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Morhipo Türkiye’nin En İyisi
17 Ağustos 2012 Cuma 12:45

Morhipo Türkiye’nin En İyisi

Morhipo’nun yetenek yönetimi, EAPM ve CAPITALENT tarafından Türkiye’de en iyi uygulama örneği olarak gösterildi.

morhipo.com, Avrupa İnsan Yönetimi Derneği (EAPM) ve saygın danışmanlık şirketi CAPİTALENT tarafından Avrupa çapında hazırlanan yetenek yönetimi ve uygulamaları raporunda, Türkiye'de kendi ölçeğindeki en iyi uygulama örneği olarak gösterildi.

Avrupa İnsan Yönetimi Derneği ve Alman danışmanlık şirketi CAPİTALENT tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve ülkemizdeki bölümünde Türkiye İnsan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN) katkı sağladığı “Yeteneğin gerçek etkisi: Avrupa'nın küçük işletmeleri gelecekteki başarıyı nasıl sağlıyor?"  raporunda bu alandaki örnek uygulamalar belirlendi. Türkiye’nin de dahil olduğu 30’u aşkın ülkeden yapılan 1174 yöneticinin katıldığı araştırma sonucunda hazırlanan raporda, seçilen 140 şirketin başarı öyküsü yer aldı. “Kazandıran alışverişin adresi” morhipo.com, Türkiye'den 37 başarılı şirket arasında uygulamaları ile öne çıkarak raporda “iyi örnek” olarak yer aldı.

Genç ve esnek yapıya uygun İK anlayışı
Raporda morhipo.com'un genç, esnek ve hareketli yapısına uygun İK uygulamaları oluşturduğu vurgulandı. Bu uygulamalar arasında, ‘hedefine ulaşan personelin hemen ödüllendirilmesi’, ‘çalışanların tamamı için esnek prim sisteminin olması’, ‘kendi içinde yetenek keşfi yapması ve ‘yönetici yetiştirmesi’, ‘farklı kariyer geçmişlerinden gelen kişilere şans vermesi’, ‘çalışanlarının gönüllü faaliyetlerini desteklemesi’ ve ‘toplumsal yatırım projeleri ile çalışanlarının kalbini kazanması’ yer alıyor.

Öncelik Müşteri Mutluluğu
Konuyla ilgili olarak Morhipo İK sorumlusu Melis Önce; “Boyner Grubu’nun 60 yıllık tarihi, değerleri ve kültürü ile beslenen bir şirket olarak öncelikli hedefimiz müşteri mutluluğu. Bunu sağlamak için rekabetin üst düzeyde olduğu e-ticaret sektöründe yetenekleri bulmak ve elde tutmak kritik. Eksiksiz ve çağdaş biçimde yapılandırdığımız İK sistemimiz ve farklı uygulamalarımız ile pozitif ve eğlenceli bir iş ortamı yaratıyoruz. Bu rapor içerisinde başarılı uygulama örneği olarak yer almaktan büyük mutluluk duyduk” diye konuştu.

Yetenek Yönetimi nasıl değerlendirildi?
Dünya çapında kendi alanında yapılmış en büyük araştırma olma özelliğine sahip bu araştırma kapsamında 30’dan fazla EAPM üyesi Avrupa ülkesinden; sanayinin tüm alanlarından, üretimden finansal hizmete ve kamu sektörüne kadar ağırlıklı olarak İK ve diğer iş dünyası liderlerinden 1174 kişi ile anket yapıldı. Anket katılımcıları organizasyonlarının yetenek yönetimi ile ilgili düşünceleri, uygulamaları, önceliklerini anlamaya yönelik, iş performansı ve yetenek yönetimi konusunda 43 soru yanıtladılar. Yetenek Üçgeni olarak adlandırılan Yetenek Görüşü, İşle Bütünleşme, Yetenek Organizasyonu ve Yetenek Kültürü konularıyla ilgili 75 kriter listesi üzerinden kendilerini değerlendirdiler ve önceden özenle seçilmiş İK ve iş dünyası liderleriyle internet üzerinden röportajlar yaptılar. Sonuçlar uzmanlar tarafından yorumlandı ve ortaya çıkan en iyi 140 örneğe araştırma raporunda yer verildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları