17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mondialogo Okul Yarışması Başlıyor
09 Temmuz 2007 Pazartesi 10:44

Mondialogo Okul Yarışması Başlıyor

DaimlerChrysler ve UNESCO’nun, kültürler arası dialog ve bilgi alışverişine destek vermek amacıyla 2003 yılında başlayan Mondialogo Okul Yarışması başlıyor.

Mondialogo Okul Yarışması'nın amacı, farklı kültürlere ait öğrenciler arasındaki dialoğu, ortak bir proje için kıtalararası işbirliğine imza atmalarını sağlayarak desteklemek. Bu işbirliği ile milletler arası anlayış, hoşgörü ve dostluğun geliştirilmesi öngörülüyor.

Mondialogo projesi 14-18 yaş arası öğrenciler için düzenlenen Mondialogo Okul Yarışması'da dahil olmak üzere, birbiriyle bağlantılı üç bölümden oluşuyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında bilgi transferini amaçlayan Mondialogo Mühendislik Ödülü ve bu projelere destek veren Mondialogo Internet Portalı projenin diğer etkinlikleri.

Finali geçtiğimiz yıl 6 Kasım tarihinde Roma’da DaimlerChrysler Başkanı Dieter Zetsche’nin katılımıyla gerçekleştirilen Mondialogo Okul Yarışması 2005/2006'da Bursa Özel Nilüfer Lisesi çok büyük bir başarıya imza atarak partner ülke Japonya’nın Kobe Municipal Fukiai Senior okulu ile birlikte ikincilik ödülüne layık görülmüştü. İki ekip, doğal afetler konusunda öğrencilerin bilinçlendirilmesi üzerine geliştirdikleri proje ile bu ödülü almaya hak kazanmıştı.

2004/2005 yılında ise Ankara Özel Yüce Fen Lisesi öğrencileri 1.500 takım arasından finale kalarak İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Mondialogo Sempozyumuna katılan 50 okul arasında yer almıştı.

DaimlerChrysler ve UNESCO bu yıl da tüm okulları başvuru yapmaya çağırıyor.
1 Kasım 2007 kayıt yaptırmak için son tarih.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları