14 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mobilya Tasarımlarına Patent
10 Mart 2009 Salı 10:18

Mobilya Tasarımlarına Patent

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, tasarımla ilgili tüm kesimlere örnek olacak bir uygulamaya imza atıyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda öğrenciler ve profesyoneller iki ayrı grupta yarışıyor. Tasarım bilincinin yaygınlaştırılması ve genç tasarımcı adaylarının sektöre kazandırılması amaçlarıyla gerçekleştirilen yarışma, ödüllü tasarımların tescil haklarını koruma altına alarak misyonunu yerine getirme yolunda önemli bir adım daha atacak. Yarışmanın Kasım 2009'daki ödül töreni sonrasında, derece alan tüm proje sahiplerine tasarım tescil başvuru belgeleri, hiçbir karşılık beklenmeksizin teslim edilecek.

Adres Patent'in sponsorluğu ile gerçekleştirilecek uygulamanın, tasarımlarıyla farklılaşma çabasındaki sektör için örnek teşkil etmesi ve tasarımcıları haklarını koruma altına alarak desteklemesi hedefleniyor.

Türkiye'nin en büyük 31 mobilya sanayicisi tarafından desteklenen yarışmada öğrenciler yatak odası, yemek odası, genç odası, salon takımı, kanepe işlevini yerine getiren, çok işlev amaçlı, fonksiyonel nitelik taşıyan mobilya, hizmet ve servis elemanı kategorilerinde; profesyoneller ise engelliler için ev mobilyası alanındaki tasarımlarıyla yarışacaklar. Ödüle layık görülen tüm tasarımların patent hakları, Adres Patent sponsorluğu ile koruma altına alınacak.

Para ödülünün yanı sıra yurtdışı fuarlara katılım, iş ve staj olanakları da sunan yarışmaya başvurular 20 Temmuz 2009'a kadar sürüyor. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi MOSDER'in 0212 465 69 17-18 numaralı telefonlarından edinilebiliyor.
(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları