29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mobilera En Başarılı KOBİ Seçildi
03 Ağustos 2012 Cuma 16:40

Mobilera En Başarılı KOBİ Seçildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Mobilera’yı teknoloji ve yenilik alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Türkiye’nin en başarılı KOBİ’si olarak gösterdi.

Dünyanın önde gelen dijital&mobil reklam pazarlama firmalarından Mobilera’nın başarısı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından da tescillendi. Ar- Ge projelerinin desteklendiği uluslararası işbirliği platformu olan EUREKA Programı’nın dönem başkanlığının 2012-2013 döneminde Türkiye tarafından TÜBİTAK koordinasyonunda yürütüleceğinin duyurulduğu törende yapılan açıklamada, Mobilera Türkiye’nin en başarılı KOBİ’si olarak gösterildi. 13 Temmuz 2012 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış konferansında yapılan açıklamada Mobilera’nın imza atmış olduğu başarılara dikkat çekildi.

EUREKA programında geçen yıl Türkiye’nin 11. sıraya kadar yükseldiğine dikkat çeken EUREKA Üst Düzey Temsilcisi Okan Kara “Son iki yılda 120 Türk firmasının 42 projede yer aldığı EUREKA’da oldukça yüksek bir performans sergilemeye başladık. Özellikle Mobilera gibi KOBİ’lerimizin üstün çalışmaları ile adımızdan bu programın ‘Parlayan Yıldızı’ olarak söz ettiriyoruz. Hedefimiz bu program içerisinde ilk 10 ülkeden biri olmak. Bu nedenle EUREKA programında ülkemizi başarı ile temsil eden Mobilera gibi KOBİ’lerimizin sayısını artırmamız gerekiyor. İnovasyonun gücüne inanarak AR-GE alanına yatırım yapan Mobilera’yı başarılarından dolayı bir kez daha kutlarız” diye konuştu.  

TÜBİTAK tarafından en başarılı KOBİ olarak gösterilmenin Mobilera için oldukça gurur bir gelişme olduğuna dikkat çeken Mobilera CTO’su Zeynep Sarılar “2001 yılında kurulduğumuzdan bu yana yenilikçi bir firma olarak hareket ediyor ve özellikle araştırma projelerine ayrı bir ilgi duyuyoruz. Ülkemizi yurtdışında da başarılı projelerle temsil etmek için de çaba sarf ediyoruz. İşlerin ilklerini ve yenisini yapmaktan hoşlanıyoruz. Bunun yolu da inovasyondan geçiyor. Bu alandaki başarımızın TÜBİTAK tarafından yapılan açıklama ile takdir ediliyor olması bizleri daha da cesaretlendiriyor.” dedi.  
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları