26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mobil Cihazınız Çalınsa Bile Bilgileriniz Güvende
22 Aralık 2007 Cumartesi 11:22

Mobil Cihazınız Çalınsa Bile Bilgileriniz Güvende

Trend Micro™ Mobile Security 5.0, mobil cihazlardaki kurumsal verileri kaybolma ya da çalınma riskine karşı koruyor.

Antivirüs ve içerik güvenliği uygulamalarında lider firmalardan Trend Micro, mobil cihaz güvenliği çözümünün en son versiyonu olan Trend Micro Mobile Security (TMMS) 5.0 ile mobil cihazlardaki kurumsal verileri kaybolma ya da çalınma riskine karşı koruyor. TMMS 5.0, kurumsal yöneticilere mobil cihaz güvenliğini tek bir konsoldan yönetme olanağı sunarken, güvenlik ihlalleri ve veri sızıntısı gibi mobil güvenlik sorunlarını da azaltıyor.

Günümüzde mobil cihazlar veri depolama kapasitesi yüksek, ufak ama güçlü bilgisayarlar haline gelmesine karşın, cihazlarında mobil uygulamalardan yararlanan çalışanlar, şirketlerine ait gizli bilgileri kaybetme riski ile karşı karşıya kalıyor. Anında e-posta (push e-mail), müşteri ilişkileri yönetimi ve alan hizmeti otomasyonu gibi mobil uygulamalar verimliliği artırmakla beraber, verileri saldırıya açık hale getiriyor. Bu nedenle kurumların hem veri hem de mobil cihazlarını koruma altına almaları gerekiyor.

TMMS 5.0 yeni veri şifreleme ve doğrulama işlevleri de içeriyor: mobil cihazın kaybolması ya da çalınması halinde, cihazdaki kritik veriler şifreleniyor ve bu verilere yalnız parola ile erişilebiliyor. Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma işlevi virüsleri, solucanları, Truva atlarını ve çöp mesajları engelliyor. Dahili güvenlik duvarı ve Saldırı Tespit Sistemleri (IDS) ise bilgisayar korsanları ve Hizmet Kesintisi (DoS) de dahil olmak üzere mobil cihazlara yönelik her tür tehdide karşı koruma sağlıyor.

TMMS 5.0, orta ölçekli ve kurumsal işletmelerde bilgisayar ve sunucu güvenliğini yöneten OfficeScan™ Client/Server Edition (OSCE) 8.0 konsolunu kullanıyor. TMMS 5.0’ı mevcut OSCE 8.0 konsoluna yükleyen kullanıcılar, mobil cihazları, masaüstü bilgisayarları ve kurumsal sunucularını tek bir konsol üzerinden yönetebiliyorlar. OSCE 8.0 konsolu bulunmayan kullanıcılar için ise TMMS 5.0, OSCE 8.0 konsolu ile birlikte sunuluyor.

Aralık ayında satışa sunulması beklenen TMMS 5.0, Windows Mobile™ 5.0 (Smartphone.) Windows Mobile 6.0 (Standart Sürüm); Windows Mobile 5.0 (Cep Bilgisayarı) Windows Mobile 6.0 (Klasik ve Profesyonel); and Symbian S60/3. Sürüm (Nokia Eseries) gibi platformları da destekliyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Erol Alptuna şunları ifade ediyor: “Gizli bilgiler içeren mobil cihazlar sacede virüs, solucan, Truva atları ve çöp mesajların hedefi haline gelmekle kalmıyor; ayrıca çalınma ya da kaybolma riski ile de karşı karşıya kalıyor. Komple bir çözüm sunan Trend Micro Mobile Security 5.0, mobil cihazınızı koruma altına alıyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları