26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mobidea Finalisti Üniversiteliler Belli Oldu
28 Şubat 2012 Salı 16:42

Mobidea Finalisti Üniversiteliler Belli Oldu

SmartSoft tarafından düzenlenen CardSmart Award – Mobidea yarışmasına başvuru yapan üniversitelilerden 16’sının projesi finale kalmaya değer bulundu.

SmartSoft’un düzenlediği CardSmart Award – Mobidea yarışması finalistleri belli oldu. İlk kez gerçekleştirilen yarışmada, Türkiye’deki ve KKTC üniversitelerdeki öğrencilerden yoğun bir katılım gerçekleşti.

Akıllı cep telefonu üzerinden en inovatif yazılımı gerçekleştirenin büyük ödülü kazanacağı CardSmart Award Mobidea Yarışması’na yapılan başvurular sonucunda 16 öğrenci CardSmart Award finalisti olmaya hak kazandı. Yarışma sürecinde üniversitelerin bilgisayar, elektronik ve yazılım mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere seminerler verildi.

Üniversitelerin bilgisayar, elektronik ve yazılım mühendisliği 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerinin başvuru yaptığı projeler, alanında yetkin öğretim üyeleri ile üst düzey yöneticilerden oluşan jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Final projelerinin son teslim tarihi ise 1 Nisan 2012. Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilerin ödül töreni Eylül ayında, SmartSoft’un her yıl finans sektörünü ağırladığı, dünyadan konuşmacıların katıldığı CardSmart Bosphorus organizasyonunda yapılacak.

Finalistlerin 2 günlük İstanbul buluşması
SmartSoft’un geleceğin ödeme sistemleri mimarlarını sektöre kazandırma hedefiyle başlattığı yarışmanın finalistleri, 24-25 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da ağırlandı. SmartSoft’un merkez ofisinde buluşan yarışmacılar, dünyada NFC konusundaki en son trendleri dinleyerek, akıllı telefonlar üzerinde geliştirilebilecek mobil ödeme projeleri hakkında bilgi sahibi oldular. Katılımcılar, Cardtek Grup şirketlerinde çalışan konusunda uzman Türkiye ve dünyada ilkleri gerçekleştiren teknik takım liderleriyle de tanışma fırsatı yakaladılar. İlk gün ürünler ve çalışma ortamı hakkında da bilgilendirilen üniversiteli adaylar, İstanbul buluşmasının ikinci gününde İstanbul’un tarihi mekanlarını dolaşarak dinlenme fırsatı buldular.

Proje teslimi öncesinde bu buluşmanın öğrenciler için motivasyon olacağını düşündüklerini belirten Cardtek CEO’su Ayşe Nil Sarıgöllü “Genç ve yeni fikirlerin hayat bulacağı CardSmart Award yarışmasına gösterilen ilgiden dolayı memnunuz. Katılımın yüksek olması bize gösterdi ki dünya çapındaki mobil uygulamalara Türk yazılımcılarının katkısı çok yüksek olacak. Türkiye genç nüfusa sahip bir ülke. Bu yarışmamızla mobil yazılım geliştirme platformunda ülkemizdeki bireysel yazılımcı potansiyeli gün ışığına çıkacak. Genç yazılımcılar giderek büyüyen bu pazarda yenilikçi ürünleriyle hem Türkiye hem global pazarda çalışma şansı bulacaklar” dedi.


1. Emre Çalışkan / Bilkent Üniversitesi – Cepte Bilet
2. Okan Yörüklü / Marmara Üniversitesi- İlaç Katılım Payı Öde
3. Bahadır Özdemir /Kocaeli Üniversitesi- SmDeal
4. Mustafa Bakla / Kocaeli Üniversitesi- Cep Telefonu ile Elektronik Ücret Ödeme
5. Kübra Funda Ünalan / Kocaeli Üniversitesi- e-fatura ödeme
6. İlhan Adıyaman  / İTÜ- QRCode ile mobil ödeme
7. Erçin Akçay  / Dokuz Eylül Üniversitesi- Evcilik
8. Emre Akkaya  / Dokuz Eylül Üniversitesi-Quick Pay
9. Şebap Şek  / Fatih Üniversitesi – İOS Ortamında kartvizit görüntü işleme
10. Engin Mendi  / Kültür Üniversitesi – Yakın alan iletişimi tabanlı mobil alışveriş sistemi
11. Ahmet Boz  / Ege Üniversitesi-Döviz ve Altın kurları takibi, analizi ve mobil uyarı sistemi
12. Orçun Oruç  / Kocaeli Üniversitesi – Görüntü işleme ile mobil ödeme
13. Hamdi Altınok / Dokuz Eylül Üniversitesi – KEY-PAY
14. Vepa Durdiyev / Erciyes Üniversitesi –Akıllı Alışveriş
15. Emre Kaplan / Çukurova Üniversitesi – Mobil Zayıflama
16. Gürel Yıldız / Kocaeli Üniversitesi- i-cashier
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları