17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mixx Awardsta Geri Sayım Başladı
12 Şubat 2012 Pazar 21:08

Mixx Awards'ta Geri Sayım Başladı

IAB (Interactive Advertising Bureau) Türkiye’nin, bu yıl ikincisini düzenlediği Mixx Awards beklenilenin üzerinde başvuru sayısıyla heyecanlı bir geri sayıma başladı.

İnteraktif arenada benzeri olmayan yaratıcı çalışmalar üretilmesini, marka performansının geliştirilmesini, digital reklam sonuçları üzerine odaklanılmasını hedefleyen Mixx Awards’a bu yıl, 52 ajans başvurdu. Geçen yılı 213 başvuruyla kapatan yarışmanın bu yıl 336 başvuru almış olması, dijital pazarlama iletişimi sektörünün gelişimine ışık tutan bir olgu.

Markaların ve dijital reklamların ‘hesap verebilirliği’ üzerine kurgulanan Mixx Awards bu özelliğiyle, hem IAB hem de sektör için büyük önem taşıyor. Reklamverenlerden yayıncılara, ajanslardan akademik dünyaya geniş bir yelpazeyi kapsayan ve IAB Türkiye Başkanı Ahmet Pura’nın başkanlığında çalışan Mixx jürisi, başvuruları; strateji, uygulama, sonuç ve yaratıcı çalışma olmak üzere dört ana bölümde değerlendiriyor. Başarıyı hedefe ulaşma, verimlilik, yatırımın geri dönüşü (ROI) ve yaratıcılık eksenlerinde ele alıyor.

Mixx’de başarılı olan çalışmalar sektör için bir eğitim aracına dönüşüyor, uluslararası platformlara taşınarak Türkiye’nin dijital başarı ölçütlerini oluşturuyor. Ayrıca Mixx Awards’da ödül kazanan çalışmalar Mixx Europe’a katılım imkanı elde ediyor,  ulusal ve uluslararası seminer ve benzeri organizasyonlarda örnek vaka olarak yer alıyorlar.

Mixx Awards 2011 ödülleri 22 Şubat 2012’de Koç Müzesi’nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları