23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mimarlık Yaz Okulu
26 Mayıs 2008 Pazartesi 17:13

Mimarlık Yaz Okulu

2008 Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 9-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında Kocaeli'nde, Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle Lafarge ve Nuh Çimento sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

TÇMB"nin mimarlara yönelik olarak yayınladığı BETONART dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini artırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 2008 BETONART Mimarlık Yaz Okulu, 9-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında Kocaeli"nde gerçekleştiriliyor. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi işbirliği ile gerçekleşecek olan 2008 BETONART Mimarlık Yaz Okulu"nun proje konsepti Betonda Beynla Oyun.

2008 Betonart Yaz Okulu"nün küratörlüğünü yapan Murat Uluğ konsepti şöyle açıklıyor:
"Oyun, genelde de neredeyse yaşantımızın tüm alanlarına yayılmış bir oluşum olması ile birlikte, bünyesine baktığımızda çerçevesinin ve kurallarının önceden belirlenmiş olmasına rağmen, sonuçlarının katılımcısının veya katılımcılarının performansına bağlı olması en önemli özelliğidir. Bu da süreci, hem katılan hem de izleyen açısından eşsiz bir serüven haline getirebiliyor. Bu yılki yapılacak olan çalışmalar bu çerçeveden bakışla beton üzerinden betonla ele alınacak. Bu temel çerçeveye ait alt açılımlar da "Tekrar" ve "Farklılaşma" olarak belirlendi.

Yrd. Doç.Dr. Murat Uluğ küratörlüğünde ve Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim görevlileri yürütücülüğünde düzenlenecek olan 2008 BETONART Mimarlık Yaz Okulu"na Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Mimarlık Bölümü 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş mimarlık öğrencilerinden birer öğrenci seçilerek alınacak. Öğrencilerin konaklama ve yemek ücretleri Betonart tarafından karşılanacak. 2008 BETONART Mimarlık Yaz Okulu"na katılmak isteyen öğrencilerin tcma.org.tr ve ya arkitera.com web adreslerinden temin edecekleri katılım formlarını en geç 6 Haziran 2008 tarihine kadar yazokulu@tcma.org.tr adreslerine iletmeleri gerekiyor. Programa seçilen öğrencilere duyurum 12 Haziran 2008 tarihine kadar e-mail ile yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları