29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milward Brown Türkiye Yeni Ofisinde
24 Eylül 2007 Pazartesi 14:19

Milward Brown Türkiye Yeni Ofisinde

Dünyanın en büyük 10 pazar araştırma şirketi arasında yer alan Millward Brown, hizmet kalitesini ve teknolojisini daha da yükselttiği yeni ofisine taşındı.

2000 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Millward Brown, yeni ofisine taşındı. Millward Brown müşterilerine verdiği güven ve özel şifreli hizmet odaları sayesinde, kıyasıya rekabette olan dünya devlerine bile aynı saatlerde güvenli hizmet verebiliyor. Örneğin Coca-Cola ve Pepsi gibi rekabet içinde olan iki firmaya aynı anda çalışırken bile, bu firmalardan sorumlu müşteri temsilcilerine ve o gruptaki görevlilere çalışma odalarına girmek için ayrı ayrı özel şifreler veriliyor; bu şifreleri diğer gruplar kesinlikle öğrenemiyor. Bu sayede, keskin rekabet içerisindeki firmaların projeleri bile yan yana odalarda aynı anda yürütülebiliyor.

Millward Brown, bir buçuk dönüm büyüklüğündeki yeni ofisinde kurduğu teknolojik altyapı sayesinde, müşteri hizmetleri birimlerinin şifreli güvenlik ortamında çalışmasının yanı sıra, tam donanımlı iki ayrı fokus grup odasındaki grup tartışmalarını internetten canlı izleme ve simultane tercüme olanağı da sunuyor.

Müşterileri için 2 mb hızında ayrı bir internet bağlantısı hizmeti verdiklerini belirten Millward Brown Türkiye Genel Müdürü Betül Khan, “Önceliğimiz tabiî ki müşterilerin bize güvenmesi. Bizler de bu güveni yıllardır onlara veriyoruz. Çok önemli iki büyük rakip firmaya da aynı anda hizmet verebiliyoruz, ama asla birbirlerinin sırlarını diğeri öğrenemez. Diğer önemli bir hizmetimiz ise fokus gruplarında yapılan hizmetleri iş yoğunluğundan bizlere katılamayan müşterilerimizin internetten canlı olarak izleyebilmesi” dedi.5 KAT BÜYÜDÜK
Tüm dünyada 43 ülkede 75 ofisi, 2270 full-time, 4000 part-time çalışanı bulunan Millward Brown’ın Türkiye Ofisi’nin müşterileri arasında Unilever, Kraft, Nestle, Vodafone, Coca-Cola, Pepsi Cola, Pfizer, Glaxo, Vestel, Hürriyet Gazetesi, Ford, HSBC, Yapı Kredi Bankası, MSN gibi şirketler bulunuyor. Türkiye’nin ilk 100 reklamvereninin yarısına hizmet veren Millward Brown Türkiye’nin 7 yılda birçok alanda büyüme kaydettiğini söyleyen Betül Khan, “Personel sayısı, hizmet verilen müşteri sayısı, ciro ve çalışma alanı bakımından son beş yılda beş kat büyüme gösterdik” dedi. Şu anda İstanbul’daki merkez ofiste 80 full time çalışanı bulunan Millward Brown Türkiye Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep ve Samsun’daki saha ofisleri ve 700’e kadar çıkan yarı zamanlı anketörleriyle hizmet veriyor.

TÜRKİYE’DE İLK 5’TEYİZ
Türkiye’de faaliyet gösteren pazar araştırma şirketleri arasında ilk 5 firmadan biri olduklarını belirten Khan, “Müşterilerimizin ortak noktası rekabet ortamında faaliyet gösterdikleri pazarı daha iyi anlayıp tüketicileri ile daha etkin iletişim kurarak bir fark yaratmak istemeleri. Biz de onlara, markanın piyasaya ilk tanıtımından pazardaki konumlandırmasına, hedef kitlenin belirlenmesinden fiyat tespitine, satış ve pazarlama çözümlerinin üretimine kadar her süreçte, müşteriye özel geliştirilmiş modellerimizle, stratejik danışmanlık hizmetlerimizle katkıda bulunuyoruz” dedi.

TÜRKİYE LİDERİ OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
2007’de iş hacimlerinin iki katına çıktığını kaydeden Khan, “Biz Türkiye’nin yenilikçi, modern ve dinamik araştırma şirketlerinden biri olarak sürekli 100 kişiye istihdam olanağı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra her yıl 200 binin üzerinde gerçekleştirdiğimiz anketlerle geniş bir saha araştırmacı kadrosunun da işvereniyiz” şeklinde konuşuyor. Khan en büyük hedeflerini de “Reklam ve iletişim aktivitelerinin etkilerini anlama ve yön gösterme anlamında Türkiye lideri olmak” biçiminde açıklıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları