27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Millenicomdan Yeni Bir Telekom Hizmeti
30 Eylül 2007 Pazar 10:21

Millenicom'dan Yeni Bir Telekom Hizmeti

Millenicom, telekom alanında yepyeni bir hizmet başladı... Artık ev ve iş telefonundan yaptığı aramalardan önce 1045 çeviren herkes şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonlarıyla çok daha ucuza görüşebiliyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde yaygın olarak kullanılan Arama Bazında Operatör Seçimi (Call by Call) hizmeti Türkiye’de de başladı. Telekom sektörümüzün öncü ismi Millenicom tarafından başlatılan hizmet 1045 adını taşıyor. Şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarını çok daha ucuza yapmak isteyenler, aradıkları numaradan önce 1045 çevirerek bu yeni hizmetten hemen yararlanabiliyorlar. 1045’ten yararlanmak için kullanıcıların hiçbir sözleşme imzalamasına gerek yok. Ev ya da iş telefonlarının ahizesini kaldırıp önce 1045 tuşlamaları, sonrasında ise arayacakları şehirlerarası, uluslararası ya da cep numarasını çevirmeleri yeterli. Örneğin, Ankara’yı ararken 1045 0312… veya Almanya’yı ararken 1045 0049 … şeklinde numara çevirmek gerekiyor.

Millenicom, yurtdışında Call by Call olarak adlandırılan bu hizmeti uzun yıllardır Almanya’da telefon kullanıcılarına sunuyor. Bu nedenle hizmetin yapılandırılması ve sunulması konusunda Avrupa’daki en deneyimli operatörleri arasında bulunuyor. Bu tecrübesini de Türkiye’deki kullanıcılara değer katma adına 1045 hizmetine yansıtıyor. Böylece 1045 tuşlayanlar hem en kaliteli şekilde görüşme yapabiliyor hem de mevcut faturalarına göre çok daha az ödüyorlar.

Sözleşme yapmaya gerek yok!

1045 hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların tek yapması gereken, aradığı numaradan önce 1045 tuşlamak. Hizmeti kullanmak için herhangi bir sözleşme ya da resmi başvuru yapmaya gerek yok. 1045 hizmetinden çok kısa bir süre içerisinde yüz binlerce kullanıcının yararlanması bekleniyor. Böylece Türkiye’de ilk kez, bir alternatif telekom hizmeti geniş kitlelere ulaşmış olacak. Evinde veya işyerinde Türk Telekom StandartHATT, KonuşkanHATT ve ŞirketHATT abonesi olan herkes, 1045 hizmetinden hemen yararlanmaya başlayabilir. HesaplıHATT ya da YazlıkHATT abonelerinin ise bu hizmetten faydalanmak için Türk Telekom’un 444 1 444 numaralı çağrı merkezine başvurarak tarife paketlerini değiştirmeleri gerekiyor. 1045’te aylık sabit ücret, bağlantı ücreti ya da herhangi bir gizli maliyet bulunmuyor ve ne kadar konuşursanız onu ödüyorsunuz.

Ay boyunca 1045 hizmeti kullanılarak yapılan görüşmelerin tutarı, takip eden ay Türk Telekom tarafından faturalanacak. Ödemeler ise, mevcut Türk Telekom faturalarının ödendiği şekilde ve kolaylıkta yapılacak. Türk Telekom faturaları için otomatik ödeme talimatı olanların 1045 fatura bedelleri de, hiçbir işleme gerek kalmadan bu kapsamda otomatik olarak hesaplarından tahsil edilecek.

Ayrıntılı fatura hizmetinden yararlanan Türk Telekom aboneleri, Millenicom’un 1045 hizmeti üzerinden yaptıkları şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu görüşmelerinin ayrıntılarını da gelen faturada görebilecekler. Mevcut durumda ayrıntısız fatura alanlar ise Türk Telekom’dan ayrıntılı fatura talep ederek 1045 görüşmelerinin ayrıntılı olarak faturalanmasını sağlayabilecekler.

Şehiriçi fiyatına Şehirlerarası, Amerika, Rusya ve Avrupa… Dakikası sadece 7 kuruş

1045 hizmetinin ekonomik tarife ücretleri aranan yere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. İster şehirlerarası, ister uluslararası isterse cep telefonu arayın, 1045’in özel indirimli tarifelerinden yararlanıyorsunuz. 1045 ile şehiriçi fiyatına şehirlerarası, Amerika, Rusya ve bütün Avrupa Birliği ülkelerindeki ev ve iş telefonları aranabiliyor. Şehirlerarası ve bu ülkeleri aramanın dakikası sadece 7 kuruş. Ev ve iş telefonlarından cep telefonlarını aramak da çok avantajlı, dakikası sadece 27 kuruş. Türkiye’den çok aranan ülkelerin bazılarında indirim oranları %80’lere kadar varabiliyor. Güncel ve geçerli fiyatların yer aldığı tarifeler www.1045.com.tr web sitesinden öğrenilebiliyor.

Türkiye’de ilk ve tek

1045’in Türkiye için önemli bir ilk olduğunu belirten Millenicom Genel Müdürü Tuğrul Cora, artık dileyen herkesin en kolay şekilde indirimli telefon konuşması yapabileceğine dikkat çekiyor: “1045, şu anda Türkiye’deki tek Arama Bazında Operatör Seçimi (Call by Call) hizmeti. Bu hizmet tipi Amerika ve Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılıyor. Millenicom olarak biz de bu hizmeti uzun yıllardır Almanya’da başarıyla sunuyoruz. Bu alandaki tecrübemizi ülkemizdeki 1045 hizmetine de yansıtıyor, böylece hem kaliteli hem de ekonomik konuşma olanağı sunuyoruz. Türkiye artık nihayet gerçekten ucuz görüşme yapabilecek.”

1045 hizmetiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0212 444 1045 numaralı telefonu arayabilir ya da Internet üzerinde www.1045.com.tr web sitesini ziyaret edebilirler.

ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları